Atbild Anita Čodere, klīniskā psiholoģe, "Veselības salons 888"
Ir ļoti daudz un dažādu veidu, kā strādāt ar pārspīlētu vajadzību pēc uzmanības, bet darbības veidi ir atkarīgi no tā, kāpēc tā notiek un no paša cilvēka personības īpatnībām. Tāpēc, Jums būtu ieteicams vērsties pie psihologa uz konsultāciju.
Atbild Ilze Treimane, psihiatre, "Neirožu klīnika", SIA
Jūs esat pamanījusi, ka Jūsu vajadzība pēc uzmanības apliecinājumiem ir sakāpināta. Ir labi, ka Jums ir šī spēja pavērot sevi no malas. Nākamais solis būtu saprast, no kurienes šāda īpatnība radusies. Vienkāršojot, protams, runa būtu par Jūsu iekšējo nedrošību, to, kā pati sevi vērtējat un redzat. Vai ticat, ka varat tikt mīlēta un patikt. Ja nē, tad svarīgi saprast, kā tas ir izveidojies. Ja ar pašanalīzi nepietiek, lai atbrīvotos no šīm ciešanām (kā tas bieži vien arī ir), palīdzēt var psihoterapija.
Atbild Ingrīda Cera, ārste – psihiatre, "Ceras I. prakse psihiatrijā"
Ja atbildēt īsi - tad pacelt savu pašvērtējumu! Jūs neesat pārliecināta par sevi, savu sievišķīgumu, par to, ka Jūs varētu mīlēt. Būtu ieteicams apmeklēt psihoterapeitu un kopā izstrādāt taktiku, kā Jums pārliecināties, ka esat tā vērta, lai Jūs mīlētu, bet vienlaicīgi saglabāt savu personību, savas intereses un pašcieņu!
Atbild Guna Berga, "Kalna prakse", SIA
Jebkuras atkarības formas saknes iesniedzas dziļi agrīnās bērnības pieredzē. Tādēļ rekomendēju Jums vērsties pēc palīdzības pie psihoterapeita.
Lasītāju ievērībai: Lai saņemtu speciālista e-konsultāciju, lūdzu, nosūti savu jautājumu uz e-pasta adresi: sieviete@delfi.lv. Redakcija patur tiesības rediģēt tekstu. Speciālistu ieteikumiem ir tikai izglītojošs raksturs, un tie nevar aizstāt speciālista konsultāciju klātienē.