Grūtniecība - 46
Foto: PantherMedia/Scanpix
Vēl pirms pārdesmit gadiem sievietes,  kas pirmo bērnu  atļāvās laist pasaulē pēc 35 gadu vecuma, tika dēvētas par "pēdējā brīža mammām"  un gan sabiedrībā, gan mediķu vidū nedaudz tā kā nosodītas. Mūsdienas dzīves ritmā daudz kas ir mainījies, jaunā māmiņa pēc 35  vairs nav nekas neparasts, tomēr īpaša attieksme un papildus profilaktiskās apskates joprojām šajā vecuma grupā ir nepieciešamas vairāk nekā tām grūtniecēm, kas pirmos bērnus laiž pasaulē jaunākā vecumā.

Jaunā mamma 40 gados nav retums 

Pirms trīsdesmit gadiem jaunai sievietes, kas tikko kļuvusi  20 gadus veca, jautājums par to, kad būs pirmais bērniņš, bija diezgan ierasts un tradicionāls. Šodien sievietēm pirmā mazuļa laiks ir pārcēlies uz vecuma pēc trīsdesmit un pirms 40. Turklāt arī 40 gadi vairs nav tas vecums, kad tiek uzskatīts, ka kļūt par mammu jau ir par vēlu. Vēlīno grūtniecību augošais skaits tiek skaidrots gan ar vēlām laulībām, gan sieviešu tiekšanos pēc karjeras sasniegumiem, profesionālās pieredzes uzkrāšanu un materiālās neatkarības nozīmi.  Arī lielais šķirto laulību skaits attālina iespējamās pirmās vai nākamās grūtniecības iestāšanos. Tāpat viens no vēlo grūtniecību iemesliem ir jaunas, progresīvas ārstniecības metodes, kas ļauj pāriem, kuri vēlas bērniņu, kļūt par vecākiem arī lielākā vecumā.
Medicīnas tehnoloģijas ļauj saglabāt grūtniecību un dzemdēt sievietēm ar smagām hroniskām saslimšanām, kas vēl pirms dažiem gadu desmitiem nebija pat iedomājams. Kā arī ļauj iestāties grūtniecībai sarežģītos neauglības gadījumos. 

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!