Foto: PantherMedia/Scanpix
Derēs jebkurš veids, kas palīdzēs atbrīvoties no smēķēšanas atkarības. Vismaz uz to laiku, kamēr bēbis vēl nav piedzimis.

Meklējiet atbalstu!

Meklējiet atbalstu pie sabiedrotajiem – ginekologa un vecmātes. Viņi var ieteikt akupunktūru, kā arī sniegs Jums visu nepieciešamo informāciju un atbalstu, lai atmestu smēķēšanu pēc iespējas ātrāk. Labāk atmetiet uzreiz, nevis pakāpeniski

Nosakiet pēdējo dienu!

Jo ātrāk to izdarīsiet, jo labāk tas būs mazulim. Pamēģiniet pirmajās dienās pēc atmešanas sevi īpaši nodarbināt, tas palīdzēs nedomāt par smēķēšanu. Atbrīvojiet savu dzīvokli no cigarešu paciņām, šķiltavām un pelnu traukiem, kas atgādina par smēķēšanas ieradumu.

Noticēt sev, kas spējat!

Smēķēšana ir iemācīts process, tāpēc to var arī atmest. Vismaz vienu reizi atsākt smēķēt mēģina gandrīz visi smēķētāji, kas jau reiz atmetuši. Neļaujiet šādiem brīžiem laupīt drosmi atkal pateikt "nē" cigaretēm!

Uzrakstiet smēķēšanas atmešanas plānu!

Ierobežot izsmēķēto cigarešu skaitu ir grūtāk, nekā atmest smēķēšanu vispār. Plānojiet nevis pakāpenisku atmešanu, bet gan tagad un tūlīt!

Domājiet pozitīvi!

Tas ir neizsakāmi grūti. Bezmērķīgi klaiņot pa dzīvokli un sapņot izsmēķēt kādu cigareti, bet saprāts atgādina: "Nē, nevajag!" Ja izturēsiet 12 dienas bez smēķēšanas, tad tas nozīmēs, ka organisms ir gatavs dzīvei bez nikotīna.

Pamainiet ikdienas ritālus!

Izvairieties veikala vai kioska, kur iepriekš pirkāt cigaretes. Palūdziet draugiem un paziņām nesmēķēt jūsu klātbūtnē. Ja cigaretes izsmēķēšana pirms brokastu kafijas bija rīta rituāla daļa, aizstājiet to ar ko citu, piemēram - rīta tēju gultā!

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!