Foto: Shutterstock
Es jau kādu gadu esmu kopā ar vienu vīrieti. Viņš ir mīļš, patīkams. Bet tagad es vēlos brīvību. Nezinu, ko izvēlēties - it kā negribās zaudēt viņu, bet pietrūkst brīvības... Viņš ir par sešiem gadiem jaunāks nekā es. Varbūt gadu starpība ir vainīga un ar darbu arī viņam kādu laiku negāja. Man ir dēls no cita vīrieša, es bieži arī par viņu iedomājos. Vārdu sakot, esmu apmulsusi, nesaprotu sevi un savas vēlmes....

Atbild psihoterapeite Benita Griškeviča (konsultācijas Brīvības ielā 37, pieteikšanās pa telefonu 29204920 vai e-pastu benita@psihodinamika.lv. Konsultēšana skaipā: benita.griskevica; Twitter Benita@Emocijas):

Labdien! Savā ziņā Jūsu izjūtas ir likumsakarīgas pēc kāda posma, kas pavadīts attiecībās. Ilūziju un gaišo cerību posms aiz muguras un ir redzams, ar ko būs jārēķinās, paliekot kopā. Tai pašā laikā vēlme pēc brīvības jeb pretrunīgas izjūtas - "vēlos gan tuvību, gan brīvību" var būt arī Jums raksturīgais veids, kā justies tuvībā. Tas nav nekas unikāls, un šādi jūtas daudzi. Atļaušos citēt kādu kungu, kurš teica: "Kad mani pārņem vēlēšanās bēgt, ir skaidrs, ka tiešām mīlu." Tas nozīmē, ka tuvība izraisa gan siltas jūtas, gan neskaidras bailes jeb trauksmi. 

Šīm izjūtām ne vienmēr ir sakars tikai ar konkrēto attiecību kvalitāti, tādēļ nereti tās kļūst par pamatu sadarbībai ar speciālistu, lai atšķetinātu samezglojumus, ko radījušas iepriekšējo attiecību pieredzes.

Domāju, ka Jūsu gadījumā būtisks ir  jautājums, - vai ir iespējams just vairāk brīvības, paliekot attiecībās, un - kā to panākt. Kas šāda mērķa sasniegšanā būs atkarīgs no Jums un kas būs partnera daļa? Vairāk skaidrības Jūsu situācijā ieviestu apjausma, kas rada vēlmi pēc lielākas brīvības. Ko Jūs saprotat ar šo vārdu? Kā Jums šķiet, no kā tieši Jūs vēlētos tapt brīva? Vai jūtaties no kaut kā nogurusi vai arī nedroša?

Ja esat gatava attiecību analīzei, tad piedāvāju it kā sadalīt tās 3 daļās - partnerībā, kaislībā un draudzībā- un izvērtēt katru no tām.

Vīrieša attiecības ar Jūsu dēlu noteikti ietekmē to, kā raugāties uz kopdzīves turpināšanu, jo ne velti savā vēstulē pieminat dēla tēti. Jums kā mātei ir nenoliedzami būtiski saprast, vai pieaugušais partneris turpmāk nepretendēs uz aprūpējamā un apgādājamā lomu, kura ģimenē pienākas bērnam.

Fiziskais vecums un personības briedums, kas saistīts ar atbildības uzņemšanos, ir dažādas lietas, vai ne? Cik apmierināta esat ar mīļoto attiecībām un kā izdodas draudzēties, t.i., pieņemt otru bez pretenzijām un mīlēt bez nosacījumiem? Kuru no šīm daļām vēlaties stiprināt un ar ko varat būt mierā? Ja neesat apmierināta ar partnera ieguldījumu attiecībās, vai jūtaties gatava virzīt savu enerģiju uz attiecību kvalitātes uzlabošanu?  Vai esat gatava vēlēties un saņemt vairāk?

Lasītāju ievērībai: Lai saņemtu speciālista e-konsultāciju, lūdzu, nosūti savu jautājumu uz e-pasta adresi: sieviete@delfi.lv. Redakcija patur tiesības rediģēt tekstu. Speciālistu ieteikumiem ir tikai izglītojošs raksturs, un tie nevar aizstāt speciālista konsultāciju klātienē.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!