Aptuveni 1/4 daļa respondentu atzīst, ka kopdzīvē iestājoties rutīnai, kaislīga seksa pārdzīvojumus labāk meklēt ārpus mājas. Tajā pašā laikā pētījums atklāj arī pretrunas starp to, ko vīrietis gultā gaida no sievietes un to, ko pats gatavs investēt intīmajā dzīvē.
Teju 3/4 daļas jeb 76% respondentu uzskata, ka cieši sievietes intīmie muskuļi palielina baudu, kamēr 17% atzīst, ka nespēj to izvērtēt, bet 7% - ka pirmo dzird par sievietes intīmās muskulatūras ietekmi uz partnera baudu.
Pētījumā vīrieši atzīst, ka cieša maksts muskulatūra seksuālās izjūtas padara krietni patīkamākas, pozitīvi tiek vērtēts arī fakts, ja sieviete, mīlējoties, muskuļus spēj sasprindzināt apzināti. Savukārt vāju maksts muskulatūru respondenti vērtē iecietīgi, biežāk atzīstot, ka muskulatūras vājums parādījies pēc dzemdībām.
Tikai aptuveni puse vīriešu - 53% respondentu - atzīst, ka nevar iedomāties attiecības ar partneri bez laba un kaislīga seksa; mazliet mazāk par pusi - 44% - uzskata, ka sekss ir svarīgs, bet ne svarīgāks kā citas lietas, tostarp kopīgi bērni, kopīga mājsaimniecība, partneru emocionālā tuvība u.c.. Savukārt 4% uzskata, ka seksa loma attiecībās ir pārspīlēta.
Vairums – 40% respondentu - uzskata, ka kopdzīves laikā, neatkarīgi no ikdienas rutīnas, kaislīgs sekss un abpusēja bauda ir galvenais, kas pāri spēj noturēt kopā, pat neraugoties uz dažādām problēmām.
Tajā pašā laikā teju 1/3 daļa jeb 34% respondentu uzskata, ka kopdzīvē ar gadiem iestājas rutīna un līdz ar to arī seksa nozīme mazinās. Savukārt aptuveni 1/4 daļa jeb 26% uzskata, ka kopdzīvē iestājoties rutīnai, kaislīga seksa pārdzīvojumus labāk meklēt ārpus mājas.
Samērā likumsakarīgi, ka lielākā daļa vīriešu - 83% respondentu - par labu seksu uzskata tādu seksu, kas noslēdzas ar fizisku baudu (orgasmu) abiem partneriem, kamēr 7% respondentu uzskata, ka orgasms seksā nav galvenais.
Tikai 4% vīriešu domā tikai par savu – vīrieša - baudu, savukārt 6% uzskata, ka labs sekss ir tikai tad, ja tā rezultātā baudu gūst sieviete.
Tajā pašā laikā 2/3 daļas vīriešu jeb 66% respondentu atzīst, ka pašiem seksa laikā vienmēr izdodas piedzīvot orgasmu. Savukārt jautāti par savām partnerēm, tikai 24% respondentu jeb aptuveni 1/4 daļa atzīst, ka arī partnerei vienmēr izdodas sasniegt orgasmu.
Nespēju sasniegt orgasmu ar sievieti ir pārrunājuši 66% vīriešu. Vairums respondentu atzīst, ka iemeslus sarunas gaitā tā arī nav izdevies noskaidrot, atsevišķos gadījumos kā iemeslus norādot sievietes nogurumu, galvas sāpes, domas par darbu, stresu.
Mazāk kā puse - 44% respondentu - abu seksuālās dzīves uzlabošanas nolūkos ir gatavi kopā ar partneri iet pie konsultanta, kamēr 56% respondentu šādam solim nav gatavi.
Pētījums atklāj pretrunas starp to, ko vīrietis gultā gaida no sievietes un to, ko pats gatavs investēt intīmajā dzīvē. Respektīvi, vairums - 64% respondentu – par svarīgāko vīrieša baudai uzskata sievietes azartu un gatavību eksperimentiem gultā.
Tajā pašā laikā tikai 36% respondenti uzskata, ka sievietes baudai būtu nepieciešams azartisks un eksperimentēt gatavs partneris. Aptaujāto respondentu vairākums – vairāk kā puse jeb 52% respondentu - domā, ka sievietes seksuālās baudas pamatā ir garīgā tuvība ar vīrieti, savukārt tikai 1/5 daļa jeb 26% respondentu atzīst, ka pašiem seksuālās baudas pamatā būtu vien garīgā tuvība.
Tikai aptuveni 1/10 daļa domā, ka seksuālās baudas pamatā ir sievietes intīmo muskuļu pārvaldība: 10% respondentu uzskata, ka cieši maksts muskuļi spēj nodrošināt baudu vīrietim, bet 12% respondentu domā, ka sievietes pašas bauda ir atkarīga no tā, cik labi sieviete pārvalda savu intīmo muskulatūru.
Gandrīz puse – 49% respondentu – uzskata, ka publiskā telpā ir pietiekami daudz informācijas par seksuālās baudas uzlabošanas iespējām, gandrīz 1/5 daļa jeb 18% respondentu domā, ka informācijas ir nepietiekami.
Savukārt 1/3 daļa jeb 33% respondentu atzīst, ka plaša informācija pieejama vien par dažādām "spēļmantiņām".
"Varu piekrist tam, ka samērā daudz informācijas publiskā telpā ir gan par seksuālo "spēļmantiņu", gan farmācijas kompāniju piedāvājumu dažādām dzīves, tostarp problēmu situācijām. Tajā pašā laikā atļaušos teikt, ka fizisko vingrinājumu, tostarp mūsdienu fizioterapijas iespēju, loma ir palikusi otrajā plānā.
Pāra seksuālo dzīvi, protams, ietekmē sievietes iegurņa pamatnes muskuļu vājums. Tas lielā mērā saistīts ar cilvēku mazkustīgo dzīvesveidu, protams, sievietei papildus slodzi rada grūtniecība, kuras laikā pieaug augļa spiediens uz iegurņa pamatni.
Līdz ar to riska grupā ir sievietes pēc dzemdībām, sievietes pēc 45 gadu vecuma (saistīts ar iegurņa dobuma orgānu noslīdējuma risku), kā arī sievietes, kuras strādā pārmērīgi smagu fizisku darbu, piemēram, tirdzniecībā pārkrauj kastes, lauksaimniecībā - rok zemi, ceļ smagumus u.tml.
Iegurņa pamatnes muskuļu vājuma smagākas sekas jau ir urīna nesaturēšana, kas diemžēl saskaņā ar pētījumiem ļoti būtiski ietekmē arī cilvēku seksuālo dzīvi – bailes no urīna noplūšanas seksa laikā var ietekmēt cilvēka spēju atslābināties, kas savukārt cieši saistīts ar psiholoģisku barjeru un vēlmi izvairīties no seksa vispār.
Turklāt inerti muskuļi liecina par apasiņošanas problēmām, kas savukārt apdraud normālu veselīga orgasma norisi, kā arī protams, ietekmē kontrakciju spēku un seksuālo baudu abiem partneriem," stāsta Siguldas slimnīcas fizioterapeite Zane Podskočija, kura specializējusies iegurņa pamatnes vājuma un urīna nesaturēšanas ārstniecībā.
Pētījums atklāj, ka teju 2/3 daļas jeb 66% respondentu uzskata, ka tieši kaislīgs sekss un spēcīgs orgasma pārdzīvojums var noturēt pāri kopā visu mūžu, jo labs sekss mazina sadzīvisko problēmu ietekmi uz kopdzīves rutīnu.
Aptuveni 1/5 daļa jeb 23% procentu uzskata, ka kopdzīves rezultātā agrāk vai vēlāk iestāsies rutīna, ko kaislīgs sekss un spēcīgs orgasma pārdzīvojums neglābs. Savukārt 11% vispār netic attiecībām, kas balstītos uz abpusēju baudu – viņi domā, ka tādas pastāv tikai filmās un romānos.
Aptauja heteroseksuāliem vīriešiem "No kā atkarīgs vīrieša orgasms?" veikta septembrī – novembrī, interneta vidē aptaujājot 658 respondentus vecumā no 16 līdz 60 gadiem, ar kopdzīves pieredzi no viena līdz 27 kopdzīves gadiem vienās attiecībās.