<a rel="cc:attributionURL" href="http://www.flickr.com/photos/49026977@N05/">jamie Solorio</a> / <a rel="license" href="http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/deed.en">cc</a>



No simts jaundzimušajiem (neskaitot dvīņu pārus), trīspadsmit mazuļiem tiek konstatēts plakanās galvas sindroms. Iemesli galvaskausa deformācijai var būt dažādi – gan ģenētiski iedzimtas īpatnības, kas tiek mantotas no vecākiem, kuriem arī ir īpatnējas formas galvas, gan "nogulētas" galviņas, kas rodas tad, ja mazuli ilgstoši gulda uz viena sāna vai muguriņas, vai arī galvas kausa deformācija var būt priekšvēstnesis dažām slimībām, piemēram, kraniostenozei.

Biežāk nepareizas formas galviņa ir dvīņiem, kā arī puikām, kuriem fizioloģiski galva ir lielāka un smagāka, tāpēc arī guļot tikai uz muguras, vairāk notiek deformēšanās.

Pēc pediatru ieteikuma vecāki bieži liek mazuli gulēt uz muguras, jo zinātniskie pētījumi apliecina, ka zīdaiņi, kas tiek guldīti uz muguriņas, retāk piedzīvot tā saucamo pēkšņās nāves sindromu. Tajā pašā laikā tas nozīmē, ka smaguma ietekmē mainās galvas forma.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!