<a rel="cc:attributionURL" href="http://www.flickr.com/photos/pfly/">pfly</a> / <a rel="license" href="http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/">CC</a>
Foto: PantherMedia/Scanpix

Vēl pirms gadiem 40 liela daļa vecāku uzskatīja, ka jaundzimušais piedzimst neredzīgs un apkārtni sāk redzēt vēlāk. Tā tomēr nav! Par jaundzimušā redzi stāsta "Outlet Optika" vadošā optometriste Dace Drupa.

Ap 20. grūtniecības nedēļu mazuļa acs ābols ir pilnībā noformējies, taču jāatzīst, ka bērnam piedzimstot redzes, orgāna funkcijas nav pilnībā attīstītas, tām ir jāpilnveidojas pakāpeniski.

Pirmajās dzīves dienās bērns ar skatu nefiksē apkārtējos priekšmetus un viņa acu kustības ir nekoordinētas. Tomēr, lai gan redze ir vāja, bērnā ir uzkrājies noteikts priekšstats par pasauli un viņa gaidīšanas prieku. Nedēļu veca mazuļa redze ir tikai 0,4–2 % asa. Savukārt, sasniedzot sešu līdz septiņu gadu vecumu, bērna redzei ir jābūt pilnīgai jeb 90–100 % asai. Šajā vecumā bērns redz gandrīz tāpat kā pieaugušais. Tātad tikai ap septiņu gadu vecumu mazā cilvēka redze ir pilnībā nostabilizējusies.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!