PantherMedia/Scanpix
Foto: PantherMedia/Scanpix
Sievietēm vecumā no 40 līdz 65 gadiem aktīvāka dzimumdzīve ir tad, ja ir pastāvīgs partneris, sasniegta materiālā labklājība, kā arī ir augstākā izglītība, vēstī "Mnn".

Tas noskaidrots nesen veiktā pētījumā, arī atklājot, ka lielākajai daļai pusmūža vecuma sieviešu kvalitatīva seksuālā dzīve ir viens no svarīgākajiem faktoriem savas fiziskās un garīgās labklājības vērtējumā.

Pētījumā piedalījās 602 sievietes vecumā no 40 līdz 65 gadiem. Pētījuma dalībnieces norādīja gan savas seksuālās aktivitātes līmeni, gan novērtēja to, cik svarīga loma viņu ikdienā ir seksam. Tāpat, aizpildot aptaujas, tika fiksēts respondenšu veselības stāvoklis un tā ietekme uz dzimumdzīves kvalitāti.

Rezultātā tika secināts, ka 66,3 procenti respondenšu ir seksuāli aktīvas (354), savukārt pēc četriem gadiem, veicot atkārtotus pētījuma datu mērījumus, tika noskaidrots, ka seksuāli aktīvo pētījuma dalībnieču skaits samazinājies līdz 228 respondentēm.

"Popkultūra sabiedrībā nostiprina viedokli, ka, sievietei kļūstot vecākai, kvalitatīva dzimumdzīve un seksuālais apmierinājums vairs nav viņas prioritāte. Šis pētījums minēto stereotipu apgāž, informējot sabiedrību, ka ir tikai normāli mīlēties arī pusmūžā un jau cienījamā vecumā," teic pētījuma vadītāji.

Tāpat pētījumā noskaidrots, ka, gadiem ejot, sievietes krietni augstāk novērtē nesteidzīgu un baudas pilnu priekšspēli, pievēršot arvien lielāku uzmanību skūpstiem un glāstiem.

Jāpiebilst, ka pētījumā rezultāti fiksējuši arī korelāciju starp to, cik seksuāli aktīva sieviete bijusi jaunībā un cik svarīga viņai ir regulāra dzimumdzīve, kļūstot vecākai. Respektīvi, sievietes, kuras dzīvo aktīvu dzimumdzīvi jaunībā, arī, sasniedzot pusmūžu, nezaudē savu interesi par seksu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!