<a rel="cc:attributionURL" href="http://500px.com/MAjewscyFoto">Marek Majewski</a> / <a rel="license" href="http://creativecommons.org/licenses/by-nc/3.0/deed.en_US">CC</a>
Vai pēc spēļmantām, ar kurām visvairāk mīl rotaļāties bērns, var paredzēt, kādas intereses, profesija un pat liktenis gaida viņu nākotnē? Iespējams! Psihologi nav vienojušies, kas vairāk nosaka rotaļlietu izvēli un saistību ar nākotnes interesēm – iepriekš noteiktas un iedzimtas īpašības, kas nav maināmas, vai tieši otrādi – tas, ko vecāki nopērk un biežāk piedāvā rotaļām, tas ietekmē bērna raksturu un nākotnes izvēles. Viens gan ir skaidrs – apmēram līdz piecu gadu vecumam mazuļa pasaules uztvere jau ir izveidojusies un veikt jebkādas izmaiņas, korekcijas vai iespaidot to, kā mazais cilvēks sajutīs dzīvi, ir daudz grūtāk. Tāpēc spēlēšanās ar konkrētām mantām tomēr zināmā mērā raksturo bērna intereses.

Psiholoģijā to sauc par impritntingu – jaundzimušais visu, kas notiek ap un ar viņu, uztver kā vienīgo iespējamo patiesību. "Te nu es esmu piedzimis, un viss, ko man parādīsies un kā pret mani izturēsieties, man būs pareizi un neapstrīdami. Mākoņi ir balti un pūkaini, māsa klaigā, sunītis rej, mamma mani samīļo vai nesamīļo, jo tā ir pareizi." Piecgadnieks jau šīs mācības ir apguvis"Viss skaidrs, noteikumi apgūti, laižam pa īstam". Arī rotaļlietas iemāca dažādas dzīves gudrības, kas, iespējams, atklāj par bērnu vairāk nekā vecāki sākumā spēj iedomāties.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!