<a rel="cc:attributionURL" href="http://500px.com/stellacoupe">Stella Coupé</a> / <a rel="license" href="http://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/3.0/deed.en_US">CC</a>
Tīņi ir neciešami! Viņi ir kaitinoši, nogurdinoši un visu laiku runā pretī. Vēl nesen dēliņš pats atnāca pie mammas un mīļi pieglaudās viņas plecam, bet tagad viņam ir piecpadsmit un viņš kautrējas pat no tā, ka mamma ienāk istabā. "Mammu, tu vēl ilgi te taisies palikt," šņāc dēls, kura virslūpu klāj tumšas pūkas.

Iespējams, ka vecākiem kļūs nedaudz vieglāk, uzzinot zinātniski pierādītus faktus, kas tieši pusaudžus padara tik ļoti grūti paciešamus. Ieskats pusaudžu smadzenēs, ko sagatavojis zinātnes portāls "LiveScience.com"

Tīnis ir cilvēks vecuma posmā no 11 līdz 19 gadiem. Tas ir arī kritiskākais laiks, jo bērns kļūst par pieaugušo. "Smadzenes spējīgas mainīties un pielāgoties situācijām visa mūža garumā, tomēr tieši pieaugšanas laikā tajās notiek vislielākās izmaiņas," stāsta psiholoģijas profesore Sāra Johansone, kas jau desmit gadus pēta pusaudžu smadzeņu neirobioloģiju. Izaugsme, jaunu prasmju apgūšana un veco attiecību modeļu maiņa gan  pusaudžiem, gan vecākiem ir ļoti trauksmains laika periods un tas noteikti prasa lielu izturību arī no vecāku puses.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!