<a rel="cc:attributionURL" href="http://500px.com/dave104">Dave Robinet</a> / <a rel="license" href="http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en_US">CC</a>
Vecāki var plēst matus aiz izmisuma, ja mazulis dienā guļ, bet naktī jūtas možs un grib spēlēties. Viņam ir sajucis miega režīms un diennakts laiki. Kā gulēšanas ritmu ievirzīt atpakaļ, stāsta bērnu ārste Svetlana Mugale.

Diennakts režīms neizjūk vienā dienā, tāpēc arī samainīt to nevar uzreiz. Rēķinieties, kas tas prasīs pacietību un vismaz 4 – 7 dienas darba. Mērķis ir katru dienu pamazām mainīt gulēšanas grafiku. Vienā dienā pavirzīt to uz priekšu var tikai apmēram par trīsdesmit minūtēm, labākajā gadījumā vienu stundu. Tas nozīmē, ka dienas miedziņš ir jāpārtrauc, bērnu pamodinot nedaudz agrāk nekā tad, ja viņš mostos pats. Vakara gulētiešanas laikā mazulis, iespējams, jau būs miegains un niķīgāks nekā parasti, toties gulēt aizies mazliet agrāk.

Pusdienas miega laikā ārste iesaka atstāt istabā atvilktus aizkarus, neradīt pilnīgu klusuma atmosfēru, tādējādi rādot, ka pašlaik ir diena un citi neguļ. Mājās jānotiek rosībai.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!