PantherMedia/Scanpix
Foto: PantherMedia/Scanpix
Nav noslēpums, ka tieši ķermeņa valoda mūsu savstarpējās komunikācijas rezultātu ietekmē visvairāk. Šai sakarā, apkopojot "Business Insider" aptaujāto ekspertu sniegto informāciju, piedāvājam septiņus noderīgus padomus, kā prasmīgi komunicēt neverbāli, tā panākot mums labvēlīgu sarunas iznākumu.

Nogaidošais smaids


Foto: PantherMedia/Scanpix
Tiekoties ar jauniem cilvēkiem, nesmaidi uzreiz. Nogaidi pāris sekundes, ielūkojies konkrētās personas sejā un tikai tad sirsnīgi uzsmaidi, tā demonstrējot, ka labvēlīgo attieksmi velti konkrētajam cilvēkam, nevis visiem apkārtesošajiem, iesaka eksperti.

Rezultātā būsi iekarojusi sirsnīgu attieksmi - pētījumi rāda, ka krietni atsaucīgāk izturamies pret cilvēkiem, kuri mums velta patiesas emocijas un izturas laipni, bieži uzsmaidot vai atzinīgi novērtējot.

Ciešais skatiens


Foto: PantherMedia/Scanpix
Sarunājoties ar cilvēku, iztēlojies, ka tavas acis viņam ir piesaistītas kā ar staipīgu līmi, pavadot gan seju, gan žestus, tomēr lielākoties uzturot ciešu acu kontaktu.

Arī pēc sarunas beigšanas nenovērsies no partnera uzreiz, bet turpini viņu cieši, tomēr neuzbāzīgi uzlūkot, tā demonstrējot patiesu interesi.

Vērojošais skatiens


Foto: PantherMedia/Scanpix
Ja sarunājies, esot vairāku cilvēku kompānijā, ar skatienu cieši uzlūkot to personu, kura tev ir vissvarīgākā. Pat tad, ja vienkārši vērosi šī cilvēka seju, viņam klausoties, nevis runājot, demonstrēsi, ka esi īpaši ieinteresēta tieši viņa reakcijā.

Tiesa, neaizmirsti, ka primārais ir ieklausīties galvenā runātāja teiktajā - pretējā gadījumā, vienkārši nemitīgi vērojot sev interesējošo personu, šim cilvēkam vari radīt diskomforta sajūtu.

Mazuļa poza


Foto: PantherMedia/Scanpix
Sarunājoties ar nesen iepazītu cilvēku, pagriezies pret viņu ar visu augumu, līdzīgi, kā tad, ja runātu ar bērnu. Tas demonstrēs, ka esi ieinteresēta sarunā un atsaucīga pret notiekošo, kā arī sarunas biedra teikto.

Ierobežo kustības


Foto: PantherMedia/Scanpix
Ja vēlies, lai tevi uztver nopietni, centies pēc iespējas vairāk ierobežot ķermeņa kustības sarunas laikā. Izvairies arī no matu un sejas aizskaršanas! Tā vietā ieņem noteiktu pozu, koncentrējoties uz sarunas biedra teikto un tā parādot, ka esi ieinteresēta un gatava uzklausīt.

Pareiza ķermeņa stāja


Foto: PantherMedia/Scanpix
Lai demonstrētu pašpārliecinātību un arī justos drošāk, pirms svarīgas tikšanās, iztēlojies, ka, ieejot pa durvīm, zobos sakod gaisā pakārtu ādas sloksni - tas liks pacelties un reizē atslābināties sejas mīmikai, iztaisnoties pleciem, un stājai - kļūt staltākai kopumā.

Rezultātā jutīsies pārliecinātāka par savām spējām un zināšanām, kā arī varēsi labāk sakoncentrēties gaidāmajai sarunai.

Sveiks, vecais draugs!


Foto: PantherMedia/Scanpix
Pirmo reizi tiekoties ar ietekmīgu personu, iztēlojies, ka šis cilvēks ir sens draugs. Zinātnieki apgalvo, ka šis vienkāršais triks radīs sajūtu, ka esat jau pazīstami, attiecīgi mazinot stresu.

Rezultātā arī komunikācija vedīsies raitāk, novēršot lieku satraukumu un grūtības izteikties.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!