Foto: PantherMedia/Scanpix
Satraukums, kā plānot mazuli un kā noritēs grūtniecība, ja ārsts ir konstatējis divragu dzemdi, ir saprotams. Tomēr šāda dzemdes pataloģija nenozīmē, ka bērnu nebūs. Ne vienai vien sievietei Latvijā ir diagnosticēta divragu dzemde, stāsta vecmāte Inese Kampuse.

Ir iespējamas vairākas dzemdes anomālijas, divragu dzemde ir viena no tādām. Tas neveidojas kaitīgu ieradumu dēļ, šāda dzemde meitenēm izveidojas jau esot māmiņas puncī - aptuveni ap 5.grūtniecības nedēļu.

Iznēsājot bērniņu, lielākais risks, kas saistās ar divragu dzemdi ir priekšlaicīgas dzemdības un dzemdes kakla nepietiekamība. Priekšlaicīgu dzemdību risks var izraisīt arī bērniņa zaudējumu, ja mazais ir dzimis pirms 24. un 25.grūtniecības nedēļu. Tas, cik liela ir divragu dzemde, nosaka, cik lielu grūtniecības laiku sievietes sasniegs. Daudzas sievietes iznēsā mazuli visas 40 nedēļas un ārsts pat nav iedomājies pārbaudīt, vai sievietei gadījumā nav divragu dzemde. To, vai ir divragu dzemde vai nav, var noteikt ar USG palīdzību.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!