Ļaujiet, lai bērns bāž mutē rotaļlietas un arī pirkstus, bet sekojiet, lai viņš nesāk sūkāt vienu pirkstu, piemēram, labās rokas īkšķi. Pavērojiet, vai viena konkrēta pirksta sūkāšana nav kļuvusi par sevis mierināšanas veidu. Šāda uzvedība ar laiku kļūst vēl izteiktāka, bērns vairs spēj sevi izklaidēt un nomierināt savādāk. Turklāt īkšķa regulāra sūkāšana rada nepareizu sakodienu jeb tā saucamos zirga zobus, un pats īkšķis var tikt nosūkāts, tas kļūst tievāks un īsāks nekā otras rokas tas pats pirksts.
Lai bērns pārstātu zīst pirkstu, viņam ir jāiemāca zīst knupi. Šobrīd pēc zobārstu ilgstošiem pētījumiem ir noskaidrots, ka 3 gadu vecumā, kad ir izveidojies piena zobu sakodiens, 1/3 bērnu ir labojami sakodiena defekti, kas izveidojušies kā sekas pirkstu, priekšmetu un vecumam neatbilstošas formas mānekļu ilgstošai zīšanai. Šie bērni bez abpusējas zobu rindas stomatoloģiskas korekcijas, iespējams, nekad nespēs žilbinošā smaidā atsegt līdzenu zobu rindu. Turklāt, nepareizas zobu vai žokļu attiecības, piemēram, saspiesta zobu rinda, vai dziļš sakodiens, veicina zobu nevienādu noslogojumu un pastiprinātu dilšanu, uztura atlieku uzkrāšanos mutes dobumā, zobu trupes attīstību un kavē uztura pilnvērtīgu sasmalcināšanu, kas ir iemesls veselai rindai gremošanas orgānu slimību.
Tāpēc zobārsti iesaka saglabāt krūts barošanu pēc iespējas ilgāk. Ja kāda iemesla dēļ bērns ir jābaro no pudelītes vai jāmierina ar knupi, tad sameklējiet vecumam piemērota izmēra pudeles knupjus un mānekļus, piemēram, ir knupji līdz 6 mēnešu vecumam, līdz gads vecumam utt. To forma ir īpaši pieskaņota žokļu formai un veicina to pareizu attīstību. No ārsta prakses pieredzes novērots - kādu knupi bērns pirmo sāk zīst, to viņš pieņem, pie tā pierod un no citas formas mānekļiem un pudeles pupiņiem atsakās. Tādēļ, ja vajadzīgs knupis, uzreiz sāciet ar piemēroto knupīti, bet pēc gada vecuma varat sākt nodarboties ar "kaitniecību" – slepus izdurt knupī caurumus un griezt nost pa gabalam no gumijas, līdz tas kļūst tiktāl sabojāts, ka bērns pats no tā atsakās.