<a rel="cc:attributionURL" href="http://500px.com/lamb1001">lamb1001</a> / <a rel="license" href="http://creativecommons.org/licenses/by-nd/3.0/deed.en_US">CC</a>
Dažādos rakstos tiek pieminēts termins "piesaiste", kas veidojas bērnībā, bet vēlāk visa mūža garumā ietekmē to, kā cilvēks veidos attiecības ar citiem un uztver pasauli kopumā. Kāpēc vecākiem par to vajadzētu zināt? Vienkāršoti skatoties, bērnībā izveidotā piesaistes drošības izjūta tiek saistīta ar to, kā cilvēks vēlāk izprot savas tiesības sabiedrībā, kā veidos starppersonu attiecības, kā izpratīs starppersonu mijiedarbību, kā uztvers un izzinās pasauli - bērna, pusaudža gados un tālākajā dzīvē.

Kādas pazīmes norāda un kā atpazīt pieķeršanās fenomenu?

Tā ir tuvuma meklēšana no bērna puses. Šo tuvībubērnam nodrošina vecāki. Sākumā biežāk tā ir māte. Drošās bāzes efekts – bērns jūt, ka viņš var ļauties savai iztēlei un darbībai, jo viņš zina, ka var paļauties uz savu māti, kas kļūst par galveno pieķeršanās jeb piesaistes figūru. Viņa ir tā, kas nepieciešamības gadījumā sniegs drošību un atbalstu. Ja mamma nav pieejama, bērns sāk protestēt.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!