Foto: PantherMedia/Scanpix
Vecā patiesība, ka katrās attiecībās ir savi kāpumi un kritumi, nav mierinājums brīžos, kad pati esi nonākusi krīzes situācijā. Vissvarīgāk ir "nestrebt karstu" un, pirms radikālu soļu speršanas, aizskaitīt vismaz līdz desmit, paturot prātā, ka "viena pagale nedeg": lai sastrīdētos, ir vajadzīgi divi cilvēki, un, lai izlīgtu, arī vajadzīgi divi. Citiem vārdiem sakot, tas ir savstarpējās saziņas jautājums un "kluso telefonu" spēlēšana nebūs risinājums.

Ja attiecības ir sākušas pasliktināties, bieži vien labākais veids, kā tās uzlabot, ir par visu atklāti izrunāties. Tas var būt grūti, jo kā viena, tā otra puse, baidoties, ka attiecības var izjukt pavisam, neuzdrīkstas skaļi pateikt visu, ko domā. Tomēr atklātā sarunā – turklāt tādā, kurā viena puse necenšas otru vainot, var apspriest daudzus sasāpējušus jautājumus, lai "salāpītu" ieplaisājušās attiecības. Ir pāri, kam šo uzdevumu ir vieglāk veikt sarakstoties, piemēram, ar e-pasta starpniecību.

Dažreiz attiecības tomēr ir neglābjami sabojātas un mīlestība gluži vienkārši izplēnējusi. Tomēr, ja nevis tu, bet otrs cilvēks ir šķiršanās iniciators, ir gluži dabiski justies pamestai un nodotai. Lai būtu psiholoģiski vieglāk tikt galā ar izjukušām attiecībām, iepazīsties ar vērtīgiem padomiem, ko savā bestsellerā "Dzīves plāns", sniedz vairāku populāru praktiskās psiholoģijas grāmatu autors Roberts Eštons.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!