māte meita virtuve
Foto: Shutterstock
Lai arī cik ļoti mēs mīlētu savu ģimeni, nav noslēpums, ka attiecības ar tuviniekiem nereti nav tik ciešas un abpusējas sapratnes pilnas kā gribētos. Psihologi apgalvo, ka tā iemesls ir arvien pieaugošā plaisa starp paaudzēm, kas mūsdienās kļūst arvien lielāka. Tomēr, neraugoties uz šo faktu, attiecībām ar ģimeni, jo īpaši māti, vajadzētu tik sakārtotām pēc iespējas ātrāk, ja tajās iestājies atsalums.

Nav noslēpums, ka meitas un mātes vieno kāda īpaša saikne, un tieši tāpēc konflikti, kas to starpā rodas, tiek pārdzīvoti krietni spēcīgāk. Gadījumā, ja arī savā ikdienā daudz laika velti pārdomām par to, kā sakārtot attiecības ar māti, mēģini mainīt skatpunktu, no kura raugies uz jūsu attiecībām, kā arī izvērtē savu rīcību, kas, ļoti iespējams, ierosina tik nepatīkamās konfliktsituācijas.

Tāpat atceries, ka, lai kāds arī būtu jūsu strīdus iemesls, teju visos gadījumos pirmo soli pretim izlīgumam vajadzētu spert tev. Līdztekus jau minētajiem ieteikumiem, iepazīsties arī ar citiem mūsu pieredzē balstītiem, kā arī psihologu apkopotiem padomiem savstarpējo attiecību uzlabošanai un nokārtošanai. Lai izdodas!

Atsakies no klusēšanas taktikas

Foto: Shutterstock

Lai gan apzināmies šīs metodes nodarīto kaitējumu attiecībām un faktu, ka tā nepalīdzēs atrisināt nesaskaņas, klusēšanas taktika tomēr tiek pielietota samērā bieži, tā ļaujot mums paust aizvainojumu un neapmierinātību ar notiekošo.

Tomēr no tās ieteicams atteikties pēc iespējas ātrāk. Psihologi pagalvo, ka klusēšana konfliktam liek eskalēties vēl spēcīgāk, kā arī rada tukšuma un vientulības sajūtu. Ja esi iecienījusi savu aizvainojumu demonstrēt nesarunājoties, atceries, ka tev, agrāk vai vēlāk, tik un tā nāksies komunicēt ar savu māti.

Atceries, ka klusēšanas taktika ir vien vāju cilvēku ierocis. Spēcīgas personības nesaskaņas spēj pārrunāt, atklājot savas izjūtas aci pret aci. Turklāt nesarunāšanas un ignorēšana sāpinās tavu māti, viņai, visticamāk, to gan neizrādot.

Nezaudē savaldību

Foto: Shutterstock

Raudāšanas lēkmes un histērijas ir efektīvs veids, kā panākt savu, tomēr šāda rīcība nepiedien nobriedušiem un zināmu vecumu sasniegušiem cilvēkiem. Ja nespēj pierādīt savu taisnību, tev nav jāizplūst asarās, panākot mātes piekāpšanos, ja tas ir mērķis, pēc kā tīko.

Šai sakarā nezaudē savaldību un, ja nepieciešams, vērsies pie mātes tad, kad esi atguvusi objektīvu spriestspēju un pārdomājusi konkrēto situāciju. Ja demonstrēsi sevi kā nosvērtu cilvēku, jūsu attiecības ar māti tikai uzlabosies. Jebkāda veida manipulēšana, tai skaitā jau minētā ļaušanās histērijai, savukārt tikai pasliktinās tās, tā arī lieki satraucot māti.

Uzmanies no pārāk asiem izteikumiem

Foto: PantherMedia/Scanpix

Protams, sarunājoties ar ģimenes locekļiem, mēs ļaujam sev būt tādiem, kādi esam, taču nereti pārāk tieši izteikumi var aizvainot cilvēku, kam tie veltīti. Jo īpaši uzmanies no neveikliem pārpratumiem un dusmu uzplūdā izteiktiem vārdiem, ko patiesībā nemaz nedomā nopietni – tie var aizskart un radīt ilgstošas sāpes un vilšanos, tā neizsakāmi aizvainojot tavu māti.

Protams, vienmēr pastāv iespēja atvainoties, taču atceries, ka reiz izteikti vārdi vienmēr paliks tā cilvēka atmiņā, kuru tie sāpinājuši!

Neiesaisti konfliktā ģimenes locekļus

Foto: Shutterstock

Visticamāk, tu apzinies, ka nav godīgi konfliktā iesaistīt trešās personas, piespiežot viņus izvēlēties "karojošo" pusi, ko atbalstīt. Lai atrisinātu nesaskaņas savās un mātes attiecībās, iztiec bez līdzcilvēku iesaistīšanas, kompromisu rodot pašas spēkiem. Pretējā gadījumā vari riskēt sabojāt attiecības ne tikai ar māti, bet arī māsu, brāli vai tēvu, kurš pret savu gribu ievilkts šai situācijā.

Cik bieži tu sazinies ar savu māti?

Foto: Shutterstock

Psihologi apgalvo, ka regulāra komunikācija ar vecākiem ir gluži normāla, turklāt ievērojami uzlabo savstarpējās attiecībās un ļauj justies vecākiem iesaistītiem savu bērnu dzīvē, darot viņus laimīgākus. Savukārt ilgi klusēšanas periodi rada labvēlīgu augsni dažādām emocionālām barjerām un gluži liekiem konfliktiem.

Gadījumā, ja jūti rūgtumu pret savu māti, nespējot piedot kādu pāridarījumu vai rīcību, centies no tā atbrīvoties, sniedzot otro iespēju un rodot sevī piedošanas spēku. Atceries, ka māte ir teju vienīgais cilvēks pasaulē, kurš mums spēj sniegt beznosacījuma mīlestību.

Nenovērtē to par zemu un dari visu, kas ir tavos spēkos, lai attiecības ar mammu arī pieaugušā vecumā būtu tikpat sirdssiltas kā bērnībā, kad viņa bija pirmais cilvēks, kurš noskūpstīja asaras uz taviem vaigiem, acumirklī liekot aizmirsties nobrāzto ceļgalu sūrstēšanai!

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!