<a rel="cc:attributionURL" href="http://500px.com/moodgraphics">Lina Gavėnaitė</a> / <a rel="license" href="http://creativecommons.org/licenses/by-nd/3.0/deed.en_US">CC</a>
Ērču aktivitāte šogad solās būt īpaši augsta, jo ziema bija silta, un ērces pārziemojušas labi, kas nozīmē dubultu uzmanīšanos cilvēkiem. Daļa ērču pārnēsā tā saukto Laima slimību, ar ko gadījies saslimt kādai sievietei, kuras ģimenē tiek plānots bērniņš. Šoreiz par to, kā topošajai mammai vai sievietei, kura vēl tikai plāno grūtniecību, "sadzīvot" ar Laima slimību.

"Lūdzu padalieties pieredzē. Plānoju grūtniecību, taču iekoda ērce un ārstējos no Laima slimības. Infektoloģijas centrā gadījos pie divām dažādām ārstēm - katrai bija savādāks viedoklis par to, kad tagad var plānot grūtniecību un par iespējamiem riskiem vispār neko konkrētu nepateica. Ģimenes ārstei - vēl cits viedoklis. Internetā - latviešu valodā informācijas par šo slimību grūtniecības kontekstā nav vispār. Angļu valodā ir gūzmām informācijas, bet tieši par ietekmi, ja slimība nav laikus atklāta un ir hroniskā formā. Manā gadījumā uzreiz uzsāku ārstēšanos un paliekošām sekām nevajadzētu būt. Šobrīd IgM antivielas sāk samazināties, IgG vēl nav parādījušās.

Lūdzu padalieties ar jebkādu informāciju - cik ilgi pēc inficēšanās/ārstēšanās no Laima slimības palikāt stāvoklī, vai bija kādi sarežģījumi un vai mazulim viss kārtībā, kādas bija jūsu ārstu rekomendācijas - pēc cik ilga laika drīkst palikt stāvoklī un kādi ir iespējamie riski? Ļoti gribu mazuli, jo ir jau viena neveiksmīga grūtniecība aiz muguras, taču riskēt negribu," tā portāla "Cālis.lv" forumā pēc padoma taujā kāda sieviete.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!