Grūtniecības laikā noteikti nedrīkst dzert pelašķu, raudenes un kliņģerīšu tējas, bet par nātru tējas lietošanu jākonsultējas ar uzraugošo speciālistu. Šo augu tējas potenciāli var radīt spontānā aborta vai priekšlaicīgu dzemdību risku, brīdina Rīgas Dzemdību nama vecmāte Elita Šteinberga.
"Grūtniecības sākumā, nelabuma novēršanai, ieteicams dzert ingvera un kumelīšu tēju. Savukārt aveņu lapu un raspodiņu tēja mazina dzemdību sāpes. Aveņu lapu tēju drīkst lietot, sākot no 35.grūtniecības nedēļas, bet raspodiņu tikai no 37.grūtniecības nedēļas. Sākumā pietiks ar vienu krūzīti dienā, pakāpeniski palielinot daudzumu līdz ne vairāk kā divām krūzēm dienā," īpašā lekcijā par ūdens un tējas dzeršanu grūtniecības laikā skaidroja vecmāte Šteinberga un tējas meistars Andris Purviņš.
Vecmāte grūtniecēm kā ieteicamu minēja linsēklu tēju, kas palīdzēs aizcietējumu gadījumā. Galvenais atcerēties, ka grūtniecības laikā tēju nedrīkst vārīt, bet gan tikai apliet, veidojot vieglu uzlējumu, uzsvēra mediķe, piebilstot, ka grūtniecēm jālieto pēc iespējas dažādas tējas, neaizraujoties ar vienas un tās pašas tējas ilgstošu lietošanu.
Ķimeņu un fenheļa tēja būs laba laktācijas veicināšanai, aveņu lapu tēja - dzemdību sāpju noņemšanai, bet kumelīšu tēja ir relaksējoša māmiņu iekšējam mieram un labsajūtai.
"Ārkārtīgi būtiski grūtniecības laikā uzņemt pietiekami daudz ūdens - no sešām līdz pat 10 glāzēm dienā, papildinot šķidruma uzņemšanas daudzumu ar tējām. Organismam jāuzņem gan ūdens tīrā veidā, gan ūdens kā tēja ar tajā esošajām organismam nepieciešamajām vielām. Visveselīgākais Ph līmenis cilvēka asinīs ir 7,37 - 7,43, tādēļ ieteicams uzņemt ūdeni, kura sastāvā Ph līmenis ir virs septiņi," lekcijā atzīmēja uztura un fitnesa trenere Anda Radziņa.