Karotīte
Minētā poza ir viena no izplatītākajām gulēšanas pozīcijām un liecina par ciešu savstarpējo saikni un intimitāti. Karotītes poza paredz lielu ķermeņa kontaktu un pilnīgu savstarpēju uzticēšanos un paļāvību. Viens no attiecību dalībniekiem parasti sniedz drošības sajūtu un patvērumu, apskaujot partneri, kamēr otrs pieglaužas mīļotajam, tā demonstrējot savu vajadzību pēc otrās pusītes. Tiesa, psihologi arī apgalvo, ka nereti karotītes poza var liecināt par viena partnera dominējošo dabu. Tāpat bieži vien novērota “spoguļošana” – vienam no attiecību dalībniekiem pagriežoties uz sāniem, to pašu dara arī otrs, tā mainoties zināmajam lomu sadalījumam, skaidro eksperti.
Medusmēneša apskāviens – seja pret seju
Šī poza paredz maksimālu ķermeņu kontaktu, saskaroties gan kājām un gurniem, gan galvām un rokām, pārim ir kā guļot vertikāla apskāviena stāvoklī. Tā kā šāda gulēšanas pozīcija ir neērta, medusmēneša apskāviens raksturīgs pāriem, kuri ir kopā neilgi, izjūt spēcīgu kaisli un fizisku iekāri, kā arī nemitīgu vēlmi būt kopā – pat miegā, skaidro psihologi. Poza paredz absolūtu saplūšanu, un pāri, kas to iecienījuši, arī ikdienā bauda pilnīgu saskaņu un harmoniju.
Iekārtošanās uz partnera krūtīm
Šī miega poza raksturīga pāriem, kuru starpā valda pilnīga uzticēšanās un paļāvība. Visbiežāk uz vīrieša krūtīm, iekārtojusies uz vēdera, guļ sieviete, noliekot galvu uz mīļotā pleca, savukārt partneris guļ uz muguras, ar vienu roku apskaujot sievieti. Kā skaidro psihologi, šāda gulēšanas pozīcija demonstrē savstarpēju cieņu, uzticēšanos, vēlmi pasargāt vienam otru, sniegt atbalstu un rūpes ikvienā dzīves situācijā.
Iekārtošanās uz partnera pleca
Līdzīgi iepriekšējai pozai, šī ir nedaudz ērtāka tās alternatīva, kurā abi partneri guļ uz muguras, sievietei atbalstot galvu pret vīrieša atslēgas kaulu un vīrietim, līdzīgi iepriekš raksturotajai pozīcijai, apskaujot mīļoto ar vienu roku. Pāra rokas var tikt arī sadotas, savukārt kājas – savītas, kas demonstrē vēl lielāku pieķeršanos un savstarpējas rūpes, kā arī jau raksturoto vēlmi pasargāt otru un sniegt savstarpēju atbalstu, apgalvo psihologi.
Mugura pret vēderu
Šī poza ir līdzīga karotītei, taču tajā trūkst jebkāda partneru ķermeņu kontakta. Bieži vien tā novērojama situācijās, kad pāra starpā norisinājies konflikts un viens attiecību dalībnieks alkst miera, bet otrs izlīgumam vēl nav gatavs. Tāpat šī miega poza var tikt skaidrota ar elementāru vēlmi pēc kvalitatīva naktsmiera, īpaši, ja pāris ir noguris un kopā ir jau ilgu laiku. Taču tikpat bieži tā raksturo arī intimitātes, kaisles un saskaņas trūkumu, tādējādi to var tulkot kā pamudinošu faktoru atjaunot attiecību dzirkstelīti, iesaka eksperti.
Kāju apskāviens
Partneriem it kā guļot atsevišķi, ķermeņu kontaktu tomēr nodrošina savītās kājas. Šī poza ir raksturīga jau ilgākās attiecībās esošiem pāriem, kas tomēr nav zaudējuši intimitāti attiecībās un savstarpējo pievilkšanos. Reizēm šādā pozā guļ arī attiecībās vien neilgi esoši pāri, kuru personībām nav raksturīga nemitīga vēlme pēc savstarpēja kontakta, taču apziņa, ka mīļotais cilvēks ir līdzās, būs tur, arī pamostoties, un ir pieejams arī visā pārējā diennakts laikā, nodrošinot emocionālu atbalstu un tuvību, rezumē eksperti.