Greizsirdība attiecībās. Kad tā ir pamatota un kad – lieka?
Foto: Shutterstock
Lai gan greizsirdība nepieder pie patīkamākajām emocijām, laiku pa laikam to tomēr ir nepieciešams izjust ikvienās attiecībās. Lai gan greizsirdība ir gluži dabiska emociju izpausme, to tomēr nav iespējams kontrolēt, taču šai sakarā jāizvērtē, cik pamatota tā ir. Visticamāk, greizsirdības cēloņi būs gluži nenozīmīgi un nenopietni, tev pārprotot mīļotā uzvedību un rīcību, taču atsevišķos gadījumos tā tomēr var būt pamatota. Lai uzzinātu, kā cīnīties ar greizsirdību un tās izpausmēm, kā arī atpazītu situācijas, kad patiesi ir vērts kļūt modrākai, iepazīsties ar psihoterapeites Benitas Griškevičas un psiholoģes Ivetas Gēbeles ieteikumiem, kā arī interneta veselības žurnāla psychologytoday.com aptaujāto ekspertu vērtējumu par situācijām, kad greizsirdībai no tiesas var būt pamats.

Komentējot greizsirdības jēdzienu, psihoterapeite Benita Griškeviča skaidro, ka katrs no mums ar to saskaras jau bērnībā, kad jādala mātes vai tēva mīlestība ar otru vecāku un pārējiem bērniem. Savukārt pieaugušā vecumā greizsirdību nereti veido kāda konkrēta situācija kopā ar grūtībām uzticēties un ideju, ka kāds varētu mums piederēt pilnībā.

"Kā rīkoties ar savu greizsirdību, tā ir mūsu izvēle. Ja ir sajūta, ka nav iespējams izvēlēties, jo šīs emocijas valda pār mums, kā arī, ja ir grūtības uzticēties, ir vērts domāt par psihoterapiju. Psihiatra apmeklējums ir lietderīgs, ja cilvēks ir pārņemts ar idejām par neuzticību un turas pie savas pārliecības, par spīti veselajam saprātam," skaidro psihoterapeite.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!