Foto: Shutterstock

"Kādi homeopātiski līdzekļi būtu lietojami, lai veicinātu cistas uzsūkšanos? Vai ir kādi homeopātiski līdzekļi, kas vienkārši stiprinātu sievietes reproduktīvo veselību? Piemēram, vai ir jēga dzert tēju "veselības tēja sievietēm" no Dr.Tereško? Tāpat vēlos noskaidrot, vai un kā homeopātija varētu palīdzēt endometriozes ārstēšanā? Paldies!" portālam "Delfi" jautā lasītāja.

Atbild ginekoloģe - dzemdību speciāliste, ultrasonogrāfijas speciāliste Diāna Strauberga un homeopāte Inguna Vecvagare

Endometrioze ir nopietna diagnoze un arī homeopātiski tāpat kā allopātiski šo saslimšanu ārstēt nebūt nav viegli, kā jebkuru citu hronisku saslimšanu. Kaut gan hormonālie procesi labi padodas homeopātiskai terapijai un pieredze rāda, ka ir vērts mēģināt iet netradicionālo ceļu, jo, arī klasiski ārstējot endometriozi, labi rezultāti ir tikai pusei pacientu.

Runājot par speciālistiem - klasiskajā homeopātijā speciālistu nav. Ārstus - homeopātus reizēm dēvē viņu allopātiskajā specialitātē, bet šāds iedalījums drīzāk ir pacientu skaidrības labad vai arī šis ārsts praktizē abas medicīnas nozares t.i. strādā gan kā allopāts, gan kā homeopāts.

Jāteic, ka cistu veidi gan mēdz būt dažādi un tādējādi arī ārstēšana katrai sievietei ir ļoti individuāla. Ārsts homeopāts sarunā ar klientu, kas parasti ilgst ne mazāk par stundu, vispirms izzina, kas varētu būt cistas rašanās iemesls, un tikai pēc tam nosaka homeopātisko terapiju, kas katrā individuālajā gadījumā var būt ļoti atšķirīga. Par homeopātisko ārstēšanu katrai sievietei jāinteresējas individuāli pie sertificēta homeopāta.

No jautājuma gan nojaušams, ka sieviete, kā ne mazums cilvēku, jauc homeopātiju (alternatīvās medicīnas veids, kur galvenais ārstēšanas princips ir ļoti atšķaidītu zāļu lietošana un "līdzīgā ārstēšana ar līdzīgo" - noteiktu simptomu ārstēšana ar zāļu vielām, kas veselos cilvēkos rada tieši tādus pašus simptomus. Homeopātijā zāles tiek gatavotas no augu, dzīvnieku, minerālu un sintētiskas izcelsmes vielām) ar fitoterapiju (augi, augu drogas un maisījumi).

Runājot par fitoterapiju un tautas medicīnu, varu teikt, ka olnīcu funkcionālo cistu uzsūkšanos veicina zemestauku sula, smilšērkšķu sula, struteņu tēja u.c. Pat onkologi iesaka lietot zemestaukus labdabīgu veidojumu ārstēšanā. Sievietes veselības stiprināšanai un uzlabošanai ļoti noderīgas ir lasītājas pieminētās Dr. Tereško tējas, piemēram, "Veselības tēja sievietēm", kā arī citas, piemēram, Dr. Pakalna, "Farma Balt" tējas u.c.

Visas, kuru sastāvs ir veidots, balstoties uz tautas medicīnas pārbaudīto receptūru, nāk par labu cilvēka veselībai, jo tajās ir gadu simtiem krātā tautas gudrība. Nav ieteicams vienu un to pašu tēju lietot mēnešiem ilgi, ārstniecības nolūkos tējas ir jālieto kursu veidā. Sievietēm varu ieteikt padzert tējas pārmaiņus - kādu laiku, piemēram, raspodiņu tēju, kādu laiku kliņģerīšu, piparmētru u.c. tējas.

Tomēr jāatceras, ka katrs gadījums ir ļoti individuāls, un, ja sievietei ir kādas sūdzības par ginekoloģisko veselību, noteikti jāiet pie ginekologa, jo tikai ārsts var precīzi noteikt diagnozi un līdz ar to piemērotāko ārstēšanu. Jā, visbiežāk sastopamās cistas ir tā sauktās funkcionālās jeb folikulārās olnīcu cistas, kas parasti spontāni izzūd jeb uzsūcas pašas vidēji 1 - 3 mēnešu laikā, taču iespējams, ka tie ir citi cistu veidi, kuru ārstēšanai nepieciešama hormonālā terapija, pretiekaisuma terapija vai pat ķirurģiska ārstēšana.

Vairāk informācijas par homeopātijas pielietošanu grūtniecības laikā meklē šeit un šeit!

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!