Skrituļslidošana Latvijā iekaro aizvien lielāku popularitāti, arī pilsētu infrastruktūra kļūst skrituļslidotājiem draudzīgāka, kas pozitīvi ietekmē sporta veida attīstību, tā atzinis Latvijas Skrituļslidošanas federācijas prezidents Andris Krauja. Piedāvājam sešus padomus tiem, kuri nolēmuši iemācīties skrituļot jeb skrituļošanas iesācējiem.
Ja esi nolēmis iemācīties pats vai savu bērnu iemācīt braukt ar skrituļslidām, "Rollerblade" bezmaksas skrituļslidošanas skolas trenere Kristīne Cera piedāvā uzzināt sešas svarīgas lietas, kas jāapgūst ikvienam skrituļslidotājam.
Drošība pirmajā vietā
Uzsākot skrituļslidošanas apmācības un pēc tam dodoties slidot publiskās vietās, svarīgi ir nodrošināties ar nepieciešamo aizsargekipējumu – ķiveri, ceļu sargiem, roku un elkoņu sargiem. To visu var iegādāties gan specializētajos skrituļslidošanas un sporta veikalos, gan lielveikalos, to cenu amplitūda ir plaša un katrs var izvēlēties savai rocībai piemērotāko inventāru. Jāņem vērā, ka tie, kas skrituļslidošanā jau ir pieredzējuši, kā piemēram, treneri vai tie, kas skrituļo vietās, kur nav aktīva satiksme vai ir lēns slidošanas temps, reizēm var iztikt bez ceļu vai elkoņu sargiem, plaukstu sargus gan ir ieteicams lietot vienmēr, jo gadījumā, ja notiek kritiens, plaukstas ir pirmās, kas pieskarās zemei.
Stāvi stabili
Apstājies pareizi
Pareiza stāja
Kustības uzsākšana
Lai kritiens nesāpīgs
Uzsākot skrituļslidošanas apmācības, iepriekš minētie seši punkti ir tikai pats pamats skrituļslidošanā, kam klāt nāk papildu nianses, tādas kā griešanās, šķēršļu apbraukšana un pat braukšana atmuguriski.