Smēķējoša grūtniece: izplatītākie riski mātei un bērnam
Foto: stock.xchng

Grūtniecība ir laiks, kad katra sieviete piedzīvo gan fiziskas gan emocionālas pārmaiņas. Tas ir laiks, kad sievietei ir pastiprināti jāpievērš uzmanība savai veselībai un rūpēm par to. Diemžēl bieži vien šis apstāklis nerosina topošo māmiņu atmest dažādus kaitīgos ieradumus, tostarp smēķēšanu. Par riskiem, par iespējām atbrīvoties no šī kaitīgā ieraduma, konsultē speciālisti Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) e-žurnāla "Aktuāla informācija par atkarības problēmām" jaunākajā numurā.

Lai gan gaidāmā bērna veselības un labklājības nodrošināšana šķiet kā pašsaprotama prioritāte vairākumam topošo vecāku, bieži vien tas nav pietiekams iemesls, lai visas topošās māmiņas pārtrauktu smēķēšanu vai rūpētos par to, ka viņas netiek pakļautas pasīvajai smēķēšanai.

Smēķēšanas radītais risks ietekmē ne tikai pašu grūtniecības norisi un augļa attīstību, tas var ietekmēt gaidāmā bērna fizisko un garīgo labklājību visas dzīves garumā. Biežāk novērotās smēķēšanas sekas ir gan ārpusdzemdes apaugļošanās, spontānais aborts, placentas noslīdēšana, gan priekšlaicīgas dzemdības.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!