bērns, uzticēšanās, uzticība, rokas
Foto: Shutterstock

Bērni ir tik neparedzami, tieši un reti rēķinās ar pieaugušajiem. Viņiem ir ļoti grūti pagaidīt, kamēr pieaugušie izrunāsies. Ja viņi vēlas kaut ko pateikt, kaut ko pavēstīt, tad to dara uzreiz, neraugoties uz to, ka starp pieaugušajiem notiek saruna. Jo īpaši bieži bērniem ir svarīgi, lai mamma viņus dzird un īpaši tad, kad viņa sarunājas, piemēram, ar draudzeni.

Kā iemācīt bērnam nepārtraukt divu vai vairāku pieaugušo sarunu, nesakot viņam: "Nepārtrauc! Tu taču redzi, es runāju!" Vienkāršu, iedarbīgu un pārbaudītu metodi piedāvā portāls Ihappymama.ru

Jau trīs gadus vecam bērnam var sākt stāstīt, - ja gadījumā viņš vēlēsies mammai kaut ko pateikt, bet tajā laikā mamma runāsies ar kādu pieaugušo, viņam vienkārši jāpieskaras mammas rokai (jāpaņem aiz mazā pirkstiņa, viegli jāpaspiež roka).

Kad mazais tā izdarīs, mammai jāatbild ar to pašu: jāpaspiež rociņa vai sava roka jāuzliek bērna rokai, lai bērnam parādītu, ka viņš ir sadzirdēts, saprasts. Tādā veidā jādod bērnam zīme, ka tu zini – viņš vēlas kaut ko pateikt un tiklīdz beigsi savu sarunu, mazais ir jāuzklausa.

Pirmās reizes neliec bērnam gaidīt pārāk ilgi, bet burtiski pēc pāris sekundēm atvainojies savam sarunu biedram un uzklausi bērnu. Kad šī metode būs iegājusies kā ieradums, laiku var pagarināt.

Šī vienkāršā metode palīdzēs izvairīties no bērnam tik nepatīkamajām frāzēm: "Nepārtrauc, pagaidi!". Minētā metode ir pārbaudīta, turklāt ar ķermeņa valodu tu bērnam jau nodosi vēstījumu: "Es tevi sadzirdēju un tiklīdz varēšu, pievērsīšos tev."

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!