'Uzzinājis, ka esmu stāvoklī, viņš jau pēc nedēļas izklaidējās ar citām.' Kā dzīvo un kur spēku rod vientuļās mātes?
Foto: Shutterstock
Liela daļa sieviešu savas atvasītes audzina vienas. Iemesli, kāpēc dzīve izvērtusies tāda, kāda tā ir, ir dažādi. Tomēr lielākajā daļā gadījumu pie vainas ir vīrieša nodevība, kas cerētajiem sapņiem liek sabrukt, uz brīdi zūdot pamatam zem kājām arī pašai māmiņai. Ja arī tu konkrētajā dzīves posmā attopies ar bērnu zem sirds un bez mīļotā vīrieša atbalsta, ielūkojies mūsu apkopotajā sieviešu pieredzē, kas, iespējams, kalpos kā zināmi spēka vārdi, kuros dalījušās māmiņas portāla Cālis.lv forumā.
  • "Mans mazais pieteicās ļoti ātri jau attiecību sākumā. Abortu uztaisīt nepaspēju, un puisis mani pameta. Sāpēja ļoti, gandrīz visu grūtniecības laiku. To periodu atcerēšos kā vienu lielu murgu. Bērns piedzima pirms nepilniem četriem mēnešiem ļoti smagās dzemdībās. Arī tagad viegli nav, iet kā pa kalniem un lejām. Grūtākās jau ir tieši šīs psiholoģiskās sāpes – es savu pirmdzimto nesagaidīšu mīlestībā ar otro pusīti vairs nekad. Tas vilciens ir aizgājis. Man vairs nekad nebūs ģimene klasiskā tās izpratnē.

To ir grūti pieņemt, jo tā jau ir man dzīve, kurā neiet tā, kā gribētos. Ja grūtniecības laikā man bija depresija, tad tagad tā ir kļuvusi vēl lielāka. Protams, pamazām cenšos dzīvi pieņemt tādu, kāda tā ir, bet tas nākas grūti. Ja man būtu jāizvēlas, nezinu, vai spētu otrreiz kam tādam atkal iet cauri. Visticamāk, noteikti nē. Viens ir pati grūtniecība, bet otrs – apziņa, ka tev savs bērns būs jāuztur, viss jāpakārto viņam, turklāt mazajam nebūs tēva.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!