Pirmie bērna soļi ir ne tikai paši grūtākie, bet arī satraucošākie. Un vecākiem ir jāpieņem fakts, ka bez kritieniem neiztikt. Tādēļ vecāku uzdevums – nodrošināt bērnam iespējami mazāku risku gūt savainojumus, kā arī maksimāli ļaut kustēties telpā. Lūk, portāls Hipstamama.ru apkopojis 10 vienkāršus un efektīvus vingrinājumus staigātprasmes attīstīšanai.
1. Basām kājām pa akmeņiem
Lai veiktu šo vingrojumu, var nopirkt speciālu paklāju ar nelīdzenu virsmu – ar dažādiem izciļņiem, dažādām faktūrām, bet var izmantot arī dabas materiālus. Piemēram, uz grīdas sabērt akmentiņus, vēlams oļus, var ko citu, galvenais – neasus priekšmetus. Un tad pie rociņas mazo pavadāt pa nelīdzeno grīdu. Šis vingrinājums lieliski trenē koordināciju un ir profilaktisks pret plakanās pēdas veidošanos.
2. Staigāšana uz kājām
Visiem bērniem patīk, kad vecāki viņus izšūpina. Lūk, viens paņēmiens, kā palīdzēt bērnam iegaumēt staigāšanas tehniku un būs arī jautrs izklaides veids – bērns ar kājām uzkāpj uz vecāka kājām un var sākties pastiga pa istabu.
3. Aizsniedzies
Noteiktā teritorijā izliec dažādas nelielas rotaļlietas un ļauj bērnam, atbalstoties pret vecākiem, salasīt mantiņas. Bērnam var palīdzēt, norādot uz kādu konkrētu lietu, nosaucot to vārdā un palūdzot iedot mammai vai tētim.
4. Superfutbolists
Paņem bumbu un parādi bērnam, kā to spert ar kāju. Uzmanīgi noliec bumbu netālu no mazā kājām, tici, ka viņš ātri sapratīs, kas darāms, un futbolu varēsiet spēlēt gan istabā, gan svaigā gaisā.
5. Atnes – padod
Šī spēle var kļūt aktuāla pēc tam, kad vecāki ir pamanījuši, ka bērns sāk mēģināt staigāt. Kad bērns sāks pats pārvietoties, var viņam palūgt no grīdas pacelt kādu mantiņu un padot mammai vai tētim, vai arī, piemēram, uz grīdas nokritušas atslēgas, karotīti utt. Bērns tieksies paņemt lietu, tādējādi veicinot viņa prasmes staigāšanā – tikt uz priekšu.
6. Seko man
Paņem bērnu aiz rokas (vai aiz abām, ja viņš vēl pavisam nestabili staigā), izvēlieties abi mērķi, līdz kuram jums jānokļūst, un dodieties piedzīvojumiem bagātīgā ceļojumā. Tas nekas, ka tas ilgs vien pāris minūtes, sākumam tas ir gana labi. Pa ceļam runājies ar mazo, pastāsti, ko abi redzat sev apkārt.
7. Tikai uz augšu
Ļoti noderīga ir staigāšana pa pakāpieniem. Protams, sākumā viss neizdosies tik labi, bet tad arvien labāk un labāk, un jau pēc pāris nedēļām bērns mācēs kāpt ne tikai uz augšu, bet arī uz leju. Tikai nepiemirsti par drošību!
8. Dejas līdz krišanai
Pietupšanās, soļošana, "mīdīšanās", stāvoklis uz celīšiem – tas viss stiprina kāju muskulatūru, bet savienojumā ar jautru mūziku arī lieliski mazo izklaidēs. Citiem vārdiem sakot, dejojiet kopā!
9. Ielīst starp…
Šim vingrinājumam būs nepieciešami spilveni vai palielākas kastes, kas novietotas tuvu istabas sienai. Iesaki mazajam izlīst starp sienu un spilvenu, tā būs gan jautra nodarbe, gan palīdzēs nostiprināt pirmo soļu stabilitāti. Pieliekot nedaudz iztēles, šādā veidā var arī paspēlēties ar vārdiem "ku-kū", kad bērns paslēpjas aiz spilvena, bet tad atkal parādās.
10. Noķeršu!
Vingrinājums tiem, kuri jau prot staigāt bez atbalsta. "Ķerenes" ir ļoti jautra nodarbe – sākumā tu "skrien" nopakaļus mazajam, bet tad viņš ķer tevi. Redzēsi, cik daudz laimes spēj nest tik vienkārša spēle!