sieviete skumjas vientulība
Foto: Shutterstock
Vārdiem "Lūdzu, piedod!" piemīt milzu spēks. Tie ne tikai mazina vainas sajūtu un padara tīrāku sirdsapziņu, bet arī atjauno savstarpējo uzticēšanos un sapratni, kā arī ļauj mūsu personībai līdzcilvēku acīs izskatīties patīkamākai, cilvēciskākai un vienkāršākai. Tiesa, atvainošanās var būt arī pārspīlēta, un šādā brīdī lūgums pēc piedošanas var izskatīties vai nu uzspēlēts, vai radīt iespaidu par mums kā par sevi nepārliecinātu un līdzcilvēkiem netīkamu personību.

Lingvistikas pētniece un grāmatas You Just Don't Understand: Women and Men in Conversation autore Debora Tanena (Deborah Tannen) apgalvo, ka tieksme pārmērīgi atvainoties biežāk gan ir raksturīga sievietēm, tā nereti kaitējot ne tikai savstarpējām attiecībām ar apkārtējiem, bet arī pašu profesionālajai izaugsmei, radot nepatiesu priekšstatu par personību un tās īpašībām.

Gadījumā, ja esi piefiksējusi, ka arī tev piemīt ieradums atvainoties arī brīžos, kad tas nebūt nav vajadzīgs, iepazīsties ar turpinājumā minētajiem ieteikumiem par lietām, sajūtām un notikumiem, par ko nebūt nav jālūdz piedošana. Iegaumē tos un attīsti savas personības spēku, noticot sev, savām spējām, talantiem un labajām īpašībām!

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!