attiecības - 3
Foto: PantherMedia/Scanpix
Par septiņu gadu krīzi, kas šķietami piemeklē ikvienas attiecības, dzirdēts samērā bieži. Pēc 1955. gadā uzņemtās filmas ar analogu nosaukumu un leģendārās aktrises Merilinas Monro tēlojumu septiņu gadu krīzes jēdziens ir kļuvis par sabiedrībā plaši pazīstamu fenomenu, raksturojot brīdi, kad pārim zūd savstarpējā interese un attiecības strauji regresē, rezultējoties to izjukšanā.

Neraugoties uz tēmas plašo popularitāti, līdz šim gan nav rasti konkrēti cēloņi, kāpēc, sasniedzot septiņu gadu stāžu, partnerattiecības pasliktinās. Iespējams, vainojama atskārsme, ka bez bērniem, ja tādi ir, pārim patiesībā nemaz nav nekā kopīga, vai arī tiek secināts, ka pēc kopā pavadītā laika ir zudusi savstarpējā interese un fiziskā pievilkšanās, attiecībām sevi izsmeļot.

Savukārt vēl kāda teorija, kas balstās Austrumu filozofijā, apgalvo, ka cilvēka ķermenis un prāts mainās ik pēc septiņu gadu cikla, mums attiecīgi reizi septiņos gados piedzīvojot ievērojamus dzīves pavērsienus dažādās tās jomās, kas sagādā nopietnus pārbaudījumus arī attiecībām un to stabilitātei.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!