<a rel="cc:attributionURL" href="https://www.flickr.com/photos/sully213/">sully213</a> / <a rel="license" href="https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/">cc</a>
"Tu esi liels, tev jāsaprot. Mazais brālis tagad ir izsalcis. Viņam tieši tagad jāiedod pudelīte. Tu taču vari mazliet pagaidīt, vai ne? Paskaties, cik viņš ir mīļš," Kārlis to tik vien dzird, kopš ir parādījies mazais brālis. Viņš ir pārliecināts, ka tētim un mammai brālītis ir daudz mīļāks par viņu. Viņš var darīt, ko vien grib, vecāki vairs nerūpējas par viņu.

Brālim pietiek tikai izdvest kādu skaņu, un mamma ir tūlīt pie viņa. Tas Kārli padara ļoti niknu. Kaut arī, protams, viņš ir mīļš, šis mazais brālis. Taču patiesībā viņš nekam neder. Par rotaļāšanos nevar būt ne runas. Un tētis tikai kliedz: "Uzmanies, nenodari viņam pāri!"

Par to, ko bērnam vecumā līdz trim gadiem, kurš ir pirmdzimtais, nozīmē māsas vai brāļa parādīšanās, kā var mainīties "lielā" bērna uzvedība un kā būtu jārīkojas vecākiem, konsultē Labklājības ministrijas speciālisti.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!