Šķetinot kādu attiecību tēmu, psihoterapeite Gunta Andžāne nejauši pieminēja spēli. Parastu galda spēli, ar ko patīk aizrauties bērniem. Izrādās, pat visiem zināmais Cirks, krāsaino lauciņu kvadrāts ar cirka dzīvnieku un artistu bildītēm, var daudz ko pavēstīt par cilvēka personību un attieksmi pret dzīvi.
To der zināt arī vecākiem, lai labāk saprastos ar savu bērnu. "Jebkura spēle skar ne tikai prātu, bet arī emocijas, jūtas. Spēja rotaļāties, ļauties spēlei ir viens no kritērijiem, kas liecina par psiholoģiski veselu cilvēku," uzsver Gunta Andžāne.
Arī dzīvē daudz kas ietver spēles elementus. Kaut vai, piemēram, ceļu satiksme: šoseja ir pārdalīta ar īpašu zīmi, katram jābrauc pa savu pusi, ir luksofori ar dažādām gaismām, ceļazīmes, kas jāpārzina… Mēs labi jūtamies, ja ir noteikumi, ko jāņem vērā visiem vienādi. Pat politikā un biznesā mēdz teikt: spēles laikā noteikumus nemaina. Un vēl ir skaists teiciens: nepazaudēt bērnu sevī. Tas teikts arī par spēles prieku. Pati cilvēka daba pieprasa šo emociju apmaiņu.