Bērns staigā uz pirkstgaliem. Vai ir pamats uztraukties?
Foto: Shutterstock
Katrs jauns triks, ko iemācās bērns, rada vecākiem prieku. Tomēr ir jāzina, kad par tiem priecāties un kad ne. Piemēram, staigāšana uz pirkstgaliem, kas nereti vecākiem var šķist amizanta, var norādīt uz nopietnākām problēmām.

- "Mans puika, trīsgadnieks, gana bieži staigā uz pirkstgaliem. Viņš arī ļoti slikti runā, mamma sāka teikt, vai tik tas neesot saistīts – sliktā runāšana un staigāšana uz pirkstgaliem? Varbūt vāji attīstīta muskulatūra? Ir kāda pieredze?" portāla Cālis.lv forumā bažas izsaka kāda mamma.

- "Manējais arī staigā uz pirkstgaliem. Izgāja masāžas kursu, kādu laiku dzēra magniju. Sākumā visiem likās, ka tas ir zīdaiņa vecumā neizmasētais paaugstinātais muskuļu tonuss, pēc tam kārtējais neirologs secināja, ka, visticamāk, neiroze. Tagad puiku vedam uz fizioterapiju (vingrošana un nedaudz masāža), šķiet, ka palīdz. Tiesa, kā drusciņ stress – tā atkal kļūst par mazu baletdejotāju. Bērns no jūtīgajiem, plus vēl astmas diagnoze, vārdu sakot, neirotiska "uzbūve". Vispār – piņķerīga padarīšana, jo, kā teica neiroloģe, jāņem arī vērā pieradums (bērns pieradis staigāt tā, grūti sākt staigāt uz pilnas pēdas)," pieredzē dalās cita mamma.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!