Šķiet, kas gan tur slikts, ja tevi pārņem tik dabiskas jūtas kā aizvainojums? Tu taču neesi vainīga, ka tevi apvaino un nevelta pietiekami daudz uzmanības, vēsta Sympaty.net. Patiesībā, uzskata psihologi, nav iespējams aizvainot cilvēku, ja vien viņš pats to neļauj.
Aizvainojuma jūtās nav nekā laba. Lai gan tās ir samērā spēcīgas un tomēr šķietami pārejošas emocijas, tās var pāraugt nopietnākās psiholoģiskās problēmās - atriebības kārē, naidā, pazeminātā pašvērtējumā, vainas sajūtā un pat depresijā. Savukārt ar šīm sajūtām cīnīties būs jau daudz grūtāk, brīdina psihologi.
Tieši tāpēc ir svarīgi sirdī neielaist aizvainojumu. Bet kāpēc mēs tomēr reizēm pat vēlamies apvainoties un izjūtam apmierinājumu no tā? Vispārīgi runājot, ieradums pastāvīgi apvainoties ir mēģinājums saņemt psiholoģisku kompensāciju.
Kādam ļoti patīk sevi pažēlot, tāpēc ir tik viegli apvainoties, lai atkal izbaudītu "nepatiesi aizvainotā ciešanas". Citiem nepietiek tuvinieku uzmanības, bet apvainošanās ir veids, kā piesaistīt sev uzmanību.
Citreiz apvainojoties cilvēki neapzināti manipulē ar citu cilvēku jūtām, gūstot labumu kādas rīcības vai lēmuma izteiksmē. Šāda uzvedība var būt ērta, bet par īsti godīgu to nosaukt nav iespējams.
Turpinājumā iepazīsties ar padomiem, kā atbrīvoties no ieraduma apvainoties!