<a rel="cc:attributionURL" href="https://www.flickr.com/photos/tudor/">TheGiantVermin</a> / <a rel="license" href="https://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/2.0/">cc</a>
Zīdaiņa raudāšana ir gana satraucoša jaunajiem vecākiem. Vienmēr tiek uzdots jautājums: kāpēc? Turpinājumā piedāvājam piecus galvenos iemeslus, kādēļ var raudāt vesels mazulis. Piemēram, Londonas Universitātes Tomasa Korema pētījumu centrā strādājošie pētnieki apgalvo, ka sešu nedēļu vecumā raudāšana sasniedz augstāko rādītāju – 25 procenti mazuļu raud un ir nemierīgi vismaz četras stundas dienā.

Ārsts Sentdžeimss – Robertss arī apgalvo, ka 40 procenti no kopējā raudāšanas laika parasti tiek novēroti posmā no pulksten 18 līdz pusnaktij. Nīderlandes pētnieki Van de Rijts un Plūijs jau 20 gadus ir pētījuši mazuļa attīstību: viņi secina, ka tie kļūst nemierīgi un neatlaidīgi laikā, kad pārdzīvo vienu no septiņām neiroloģiskajām pārmaiņām, kas ar viņiem notiek pirmā dzīves gada laikā. Lūk, pieci pamatiemesli raudāšanai, lai, tos iepazīstot, vecāki veiksmīgāk varētu raudāšanu novērst! Tos savā grāmatā "Apmierināta mazuļa dienas ritms" raksturo Lielbritānijā dzīvojošā bērnu aprūpes māsa ar 20 gadu pieredzi Džīna Forda.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!