Foto: Shutterstock
Dažādi nevēlami ieradumi, piemēram, pirksta sūkāšana, nagu graušana, barošanas traucējumi zīdaiņa vecumā - tie ir tikai daži iemesli, kas var veicināt žokļa muskulatūras traucējumus.

Rīgas Stradiņa universitātes Stomatoloģijas institūta speciāliste, sertificēta ortodonte dr. Iveta Indriksone sadarbībā ar speciālistiem fizioterapijā un logopēdijā portālam Cālis.lv skaidro, kā izpaužas žokļu muskulatūras traucējumu kopums jeb miofunkcionālie traucējumi (MFT) bērniem, cik bieži šādi traucējumi tiek novēroti, kādi speciālisti diagnosticē un ārstē šos traucējumus, kā arī, kas jāievēro, lai ārstēšana būtu veiksmīga.

MFT ir mutes, sejas, žokļu muskulatūras traucējumu kopums, kas var ietvert nepareizu elpošanu, nepilnvērtīgu lūpu slēgšanos, vāju muskuļu tonusu, nepareizu mēles pozīciju, skaņu izrunas traucējumus, sakodiena un zobu rindas patoloģijas, kā arī sejas, žokļu un kakla muskulatūras disbalansu. Lai gan nav precīzu datu par miofunkcionālo problēmu biežumu Latvijā, dažādās populācijās ir aprēķināts, ka aptuveni 40 procentiem cilvēku ir MFT.

Kas var veicināt žokļa muskulatūras traucējumus?

Foto: Shutterstock

Meklējot cēloņus, lai sāktu ārstēšanas kursu

Foto: Shutterstock

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!