pozitīvs grūtniecības tests pregnancy test
Foto: Shutterstock
Olšūnu sasaldēšana ir modernas sievietes "apdrošināšanas polise", uzskata reproduktīvās klīnikas "Mama Rīga" vadošā reproduktīvās veselības speciāliste Viktorija Zaletova. Šis ir risinājums cīņā ar "atlikto" grūtniecību.

Demogrāfijas problēmas, sabiedrības dzīvesstila izmaiņas un medicīnas tehnoloģiju attīstība ir galvenie faktori, kāpēc pasaulē pieaug gan sieviešu, gan arī pāru interese par sievietes olšūnu sasaldēšanas iespējām. Sabiedrības procesu pētnieki to saista ar trīs tendencēm – atliktā grūtniecība, pāra otrreizējā neauglība un smaga saslimšana, piemēram, ļaundabīgie audzēji, kuru sekas ietekmē sievietes, vīrieša un pāra dzīves kvalitāti. Tomēr Latvijā par olšūnu sasaldēšanu vēl pastāv daudzi mīti, atzīmē speciāliste.

Nesen lielu uzmanību demogrāfijas un reproduktīvās veselības jomā izraisīja ASV kompāniju "Apple" un "Facebook" paziņojums par jaunu sociālās atbildības politikas virzienu – plašāku atbalstu jaunajiem vecākiem, tostarp gan bērna kopšanas atvaļinājuma jomā, gan apmaksājot sievietēm olšūnu sasaldēšanas un uzglabāšanas pakalpojumus, lai viņām, plānojot grūtniecību, nebūtu jāizvēlas starp karjeras izaugsmi vai ģimeni un bērnu.

Atliktā grūtniecība – auglības un demogrāfijas drauds

Foto: Shutterstock

Pāra otrreizējā neauglība

Foto: Shutterstock

Smagu slimību sekas

Foto: F64

Kas jādara, ja plāno sasaldēt olšūnas?

Foto: Shutterstock

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!