skumjas, jauniete, domāt, šķiršanās
Foto: Shutterstock
Harmoniskas, piepildītas un laimīgas attiecības ir teju katra dzīves prioritāte. Mīloša un lojāla otrā pusīte zināmā mērā atvieglo ikdienu un veicina arī mūsu personības izaugsmi, tomēr ne vienmēr šādu attiecību izveidošana un uzturēšana ilgtermiņā ir viegla. Valda uzskats, ka laimīga kopdzīve ar mīļoto cilvēku patiesībā ir nebeidzamu izaicinājumu un kompromisu meklēšanas virkne, turklāt dažus no tiem ne vienmēr izdodas rast tik viegli, kā cerēts.

Plašāk par izplatītākajiem attiecību iziršanas iemesliem stāsta psihoterapeite un attiecību konsultante, grāmatas Positive Psychology Exploring the Best in People līdzautore un zinātnisku publikāciju autore Ph. D. Melānija Grīnberga (Melanie Greenberg).

Kā apgalvo terapeite, vērtējot izplatītākos attiecību izjukšanas iemeslus, vispirms jāņem vērā fakts, ka tām nepieciešams veltīt rūpes un uzmanību, neļaujot dzīvei savu gaitu ritēt pašplūsmā. "Pāriem, kuri vēlas savas attiecības saglabāt ilgtermiņā, pēc iespējas ātrāk jāapjauš, ka nozīmīgākais uzdevums būtu pārslēgties no "es" domāšanas veida uz "mēs". Ja attiecības tiks uzlūkotas no šāda skatpunkta, tiks pārvarēti arī neizbēgamie krīzes posmi, kas pretējā gadījumā var rosināt attiecību iziršanu," stāsta Grīnberga, nosaucot izplatītākos attiecību izjukšanas iemeslus.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!