Foto: PantherMedia/Scanpix
Nereti sievietēm vienas no lielākajām bailēm par dzemdībām ir iespējamība rasties plīsumiem makstī vai starpenē. Kaut gan nav iespējams pilnībā nodrošināties, lai plīsumi nerastos, tomēr ir gana daudz iespēju, kā gatavoties gaidību laikā un kā rīkoties dzemdībās, lai plīsumi vai nu nerastos vai tie būtu iespējami minimāli. Lūk, dūlas un "Daya joga" grūtnieču semināru vadītājas Lindas Rozenbahas ieteikumi!

"Vispirms es aicinu izprast, kādi tad ir sievietes intīmie orgāni, jo, iespējams, tas var noņemt psiholoģiskās barjeras, kas arī var ietekmēt plīsumu rašanos (saspgringuma dēļ). Maksts audi ir padevīgi, līdzīgi kā gumiju var gan pastiept un pēc tam tā atgriežas sākotnējā formā, tāpat maksts audi var ļaut orgānam izplesties, lai vēlāk tas atgrieztos iepriekšējā formā. Turklāt bērna galviņa nenāk ārā apaļa kā bumba - galvaskausa kauli, dzimstot bērniņam, var pārklāties viens otram pāri, līdz ar to apkārtmērs, ar kādu mazuļa galviņa nāk, ir mazāks nekā jau piedzimušam mazulim," skaidro dūla.

Plīsumu iespējamību mazina starpenes atslābināšana izstumšanas periodā. Spēju atslābināt maksts, starpenes un anālās atveres muskuļus var apzināti trenēt, piemēram, pildot tā dēvētos Kēgela vingrojumus. Vieglāk sajust muskuļu atbrīvošanos un iemācīties atslābināties var, muskuļus sasprindzinot un pēc tam atslābinot, un tas ir pamatā šiem vingrojumiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!