Biežākās mazuļu ēdināšanas kļūdas jeb 'Nē', ko sakām pārāk reti
Foto: Scanpix

Mazais nav lielais jeb kādi ir pareizi no gada līdz trīs gadus vecu bērnu uztura principi? To pastāstīs Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas sertificēta uztura speciāliste Olga Ļubina, vienlaikus ieskicējot piecas biežākās mazuļu ēdināšanas kļūdas jeb "nē", ko sakām pārāk reti.

Kad bērns sasniedzis gada vecumu, viņš var sākt ēst visu pārtikas grupu produktus, tomēr pāreja uz pilna spektra ēdienkarti jāveic gudri, atceroties, ka mazais nav lielais. Fakts, ka bērniem pirmās aptaukošanās pazīmes parādās jau divu gadu vecumā, liecina, ka mazu bērnu ēdināšanas principi ne vienmēr ir pareizi. Vecāku atbildība ir saviem bērniem iemācīt veselīga uztura pamatprincipus. "Taču esmu novērojusi, ka reāli dzīvē, bērnam mācoties no vecāku piemēra, viņš apgūst nepareizus ēšanas paradumus. Iemācās ieradumu "apēst stresu", pārāk bieži našķēties starp ēdienreizēm, ēst vienveidīgi un pārāk daudz," norāda uztura speciāliste.

Kā pareizi veidot bērna uzturu pēc bērna piebarošanas brīža un kā pasargāt viņu no iespējamā liekā svara un aptaukošanās? Plānojot mazā ēdienkarti, arī pieaugušajiem ieteicams pārvērtēt savus ikdienas ēšanas paradumus. Vai ēdienkartē iekļautas visas pārtikas grupas: graudaugi, augļi un dārzeņi, piena produkti, gaļa, zivis un olas? Vai ikdienā ir vismaz divas siltas ēdienreizes? Vai ēdienreizes notiek regulāri un vienā un tajā pašā laikā? Vai brokastis, pusdienas un vakariņas tiek ēstas pie ēdamgalda, visu uzmanību vēršot ēdiena uzņemšanai (nevis paralēli lietojot sociālos tīklus vai skatoties televīziju)?

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!