Kur meklēt cēloni bērnu nepatikai pret mācīšanos
Foto: Shutterstock
Skolas kavēšana vai izvairīšanās no tās apmeklēšanas ir bijusi aktuāla visos laikos. Protams, sevišķi aktuāla šī problēma ir tā dēvēto ielu bērnu vidū, bet bieži vien to var novērot arī ārēji labvēlīgās ģimenēs, norāda psihiatre Jūlija Voroncova.

"Protams, ka tam var būt daudz iemeslu, bet šoreiz atsevišķi gribētos parunāt par vienu no tiem - bērnu depresiju. Šo slimību vēl joprojām daudzi cilvēki uzskata par pieaugušo slimību. Taču ir pierādīts, ka depresīvie stāvokļi var būt bērniem arī agrīnā vecumā. Psihologi atzīmē, ka pirmais depresīvais stāvoklis bērnam rodas vecumā no sešiem līdz 18 mēnešiem, kad viņš pārdzīvo separāciju (emocionāla atdalīšanās) no mātes," tā uzsver speciāliste.

Bērnu depresiju ir grūti atpazīt, jo šī depresija ir "maskēta" un atipiska. Pedagogiem un vecākiem jāzina, ka bērniem depresīvie stāvokļi gandrīz vienmēr norit ar sūdzībām par veselības stāvokli. Biežāk viņi sūdzēsies par sirdsklauvēm, galvas reiboņiem, sliktu dūšu, visdažādākā rakstura sāpēm, kopā ar vispārēju nogurumu ("kājas sāp, smagas, nevaru paiet").

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!