Mazais pļāpa un delveris sabiedriskā vietā: kušināt vai ļaut emociju izpausmes
Foto: Shutterstock
"Mana trīsgadniece ir liela pļāpa. Protams, ikdiena viņai paiet dārziņā, es darbā, arī mājās ikdienas darbi jāapdara, tādēļ darba dienās laika nepaliek, lai kopīgi paspēlētos. Un tad nu sabiedriskais transports mums ir vieta, kur vismaz parunāties, bet esmu novērojusi, ka citiem cilvēkiem tas nepatīk, man pat ir aizrādīts, kad meita dzied vai skaita kādu dzejolīti. Nē, nu skaidrs, tas nenotiek čukstus, bet, vai ir pareizi bērnu kušināt, apsaukt, jo viņa taču neko sliktu nedara?" tā pēc padoma portālam Cālis.lv taujā kāda mamma, kura nereti jūtas apmulsusi no līdzcilvēku reakcijas, kad meita kārtējo reizi vēlas papļāpāt publiskā vietā.

Situāciju komentē un padomus sniedz Ģimenes attīstības un kultūras centra "Alise" vadītāja, sociālā pedagoģe Vineta Preisa:

"Katrā sabiedrībā un kultūrā var pastāvēt atšķirīgi uzvedības modeļi, nosakot bērna vietu un pieļaujamās uzvedības robežas. Tomēr pēdējos gados aizvien biežāk ir vērojama tendence, ka vecākiem nav vienotu uzskatu šajos jautājumos. Turklāt ne vienmēr vecāku viedoklis par sava bērna uzvedību saskan ar sabiedrības vairākuma gaidām. Atšķirīgi uzskati par bērna pieļaujamo uzvedību ir arī dažādu vecuma grupu pārstāvjiem. Vecāka gadagājuma cilvēki ne vienmēr atbalsta mazu bērnu trokšņošanu un kustīgumu sabiedriskās vietās, kamēr jaunatne pret to ir daudz iecietīgāka. Tomēr jautājumi par bērna uzvedību sabiedrībā kļūst aizvien aktuālāki.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!