<a rel="cc:attributionURL" href="https://www.flickr.com/photos/rolandslakis/">Rolands Lakis</a> / <a rel="license" href="https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/">cc</a>

Stress pieauguša cilvēka ikdienā tiek uzskatīts par normu, tomēr bieži tiek piemirsts, ka tas ir arī bērnu dzīves sastāvdaļa. Kā atklāj Latvijas Pediatru asociācijas rosinātās aptaujas rezultāti, gandrīz puse vecāku atzīst, ka viņu bērni ikdienā piedzīvo slikto stresu – distresu. Kā galveno bērnu sliktā stresa iemeslu vecāki min neatrisinātas vai ieilgušas problēmas pašu ģimenē.

45,5 procenti vecāku norādīja, ka bērns slikto stresu izjūt tikai laiku pa laikam, savukārt 16,8 procenti vecāku norādīja, ka viņu bērns distresu izjūt ļoti bieži un tas sāk kļūt nekontrolējami. Turklāt gandrīz puse (45,7 procenti) norādījuši, ka stresa ietekmē bērns arī biežāk slimo, portālu Cālis.lv informēja asociācijā.

Tikmēr gandrīz katrs piektais no vecākiem atzina, ka bērns ikdienā ar distresu nesaskaras (18,6 procenti), bet 19,2 procenti aptaujāto atzina, ka nezina, vai bērnu skar negatīvais stress.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!