bailes, bērns, murgi
Foto: Shutterstock
Laikam jau būs visai maz vecāku, kuri kaut reizi nebūtu bērnu biedējuši ar bubuli, policistu vai svešu tanti, vēloties panākt sev vēlamo rezultātu. Droši vien, ka katrs no mums atcerēsies šādu epizodi no savas bērnības. Un, ja runā atklāti, šī biedēšana strādā. Bieži vien tā palīdz panākt vēlamo uzvedību, kas konkrētajā brīdī nepieciešama vecākiem. Cita lieta, ka tā strādā ne uz ilgu laiku un ir ļoti bīstama bērna psiholoģiskajai veselībai, norāda speciālisti "Woman-rules.ru". Biedēšanu komentē arī pašmāju psiholoģe.

Biedējot bērnu ar vai par kaut ko, vecāki liek bērnam saprast, ka viņš kā vecāks – nav nedz galvenais, nedz stiprākais un vispār, aizstāvēt bērnu pret kaut kādu bubuli viņš nespēs. Šajā brīdī bērna prātā darās šausmu lietas – līdz zināmam laikam tētis ar mammu, bērna skatījumā, ir visstiprākie cilvēki pasaulē un var visu. Bet te, parādās kaut kāds bubulis un mamma mierīgi savu mazuli atdos viņam?

Bērnam ir ļoti bailīgi. Izņemot sagrauto vecāku autoritāti, kas pati par sevi ir sāpīga lieta, bērnā veidojas paaugstināta baiļu sajūta. Jā, bērni ir dažādi, viens ne ļoti baidās, bet cits to atcerēsies visu mūžu. Pedagoģijā ir aprakstīti gadījumi, kad bērniem no bailēm var pat tikt paralizēti kādi ķermeņa locekļi. Toties kāds audzināšanas efekts!

Mānīšanās pretējais efekts

Foto: PantherMedia/Scanpix

Ar ko bērnu var biedēt… Pat vēlams to darīt.

Foto: DELFI

Pašmāju psiholoģes skatījums par biedēšanu un iespējamām sekām

Foto: PantherMedia/Scanpix

Kas raksturīgs neirozēm

Foto: PantherMedia/Scanpix

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!