"Laulāto pāru interese par neauglības ārstēšanas kampaņu ir liela, tāpēc ir aktuāli uzsvērt uztura aspektus – ikdienas steigā cilvēki bieži vien aizmirst, cik svarīgi ir ēst svaigu un kvalitatīvu pārtiku," uzsver "Klīnikas EGV" direktore, ginekoloģe Zane Vītiņa.
Viena no svarīgākajām uzturvielām – folijskābe. Folijskābei jeb B9 vitamīnam ir pārliecinoši liela nozīme neauglības ārstēšanas laikā. "Folijskābi saturošu produktu – avokado, brokoļu, spinātu, sparģeļu, citrusaugļu un pilngraudu produktu – iekļaušana ikdienas uzturā paaugstina grūtniecības iestāšanās izredzes, kā arī novērš embrija attīstības traucējumus. Folijskābe tiek iesaistīta gan olšūnu, gan spermatozoīdu ģenētiskā materiāla veidošanā," apgalvo klīnikas uztura speciāliste Baiba Grīnberga.
Bez cinka sarūk spermatozoīdu daudzums."Cinka deficīts var izraisīt izmaiņas un defektus hromosomās, novedot pie nespējas ieņemt bērniņu, kā arī palielināta spontāno abortu risku," stāsta Grīnberga, papildinot, ka cinks "pievelk un notur" reproduktīvos hormonus. Šo vērtīgo mikroelementu uztura speciāliste iesaka meklēt jūras veltēs, īpaši austerēs, tāpat arī spinātos, riekstos, sēnes un kvalitatīvā kakao pulverī.
Omega 3 taukskābes no treknām zivīm gan viņam, gan viņai. Omega-3 taukskābes dēvē par neaizstājamām taukskābēm, kas nozīmē – tās ir absolūti nepieciešamas gan vasarā, gan ziemā, gan sievietei, gan vīrietim. "Organisms šīs taukskābes pats nesintezē, līdz ar to deficīts ir klāt, ja vismaz trīs reizes nedēļā uzturā netiek iekļautas auksto ūdeņu treknās zivis," uzsver uztura speciāliste.
Selēns, lai neļautu agresīvai videi bojāt šūnas. Uztura speciāliste izceļ selēna nepieciešamību, ko lielos daudzumos var atrast, piemēram, Brazīlijas riekstos. Ja uzturā tiek iekļauti selēnu saturoši produkti, ir iespēja veicināt grūtniecības iestāšanos, turklāt, optimāls selēna daudzums uzturā samazina spontānā aborta risku.