Ievies speciālu kladi, vēlams, pašas radītu, lai bērns tajā varētu rakstīt dienasgrāmatu, atzīmēt savas domas, vēlmes, aprakstīt vai uzzīmēt, kur viņš ir pabijis, ko redzējis, ar ko iepazinies. Albumu var papildināt ar fotogrāfijām, iedvesmojošām atklātnītēm, herbāriju, piezīmēm un plāniem.
Noorganizē bērnam fotosesiju dabā: izvēlies skaistu vietu, izdomā pozas, sižetus, aksesuārus, piemeklē atbilstošu apģērbu.
Noteikti vasarā pa upi, peļķi vai pat tikai ūdens bļodā jāpalaiž kuģītis. To var pagatavot no dažādiem materiāliem – papīra, riekstu čaulām, korķīšiem. Izgatavojiet vairākus kuģīšus, lai katrs ir citādāks un piesieniet katram no tiem savu karogu. Palaid gaisā arī papīra pūķi.
Piedāvā bērnam izmēģināt spēkus dažādās radošās profesijās: mākslinieka, fotogrāfa, dekoratora, dārznieka vai pavāra. Piemēram, bērnam radusies vēlme pazīmēt. Tad iedod viņam dažādas krāsas, papīru, otiņas, lai zīmē ne tikai ar veikalā nopērkamām krāsām, bet pamēģina kaut ko atrast dabā vai krāsas izgatavot pašam. Tāpat ar otiņām – mākslas radīšanā var izmantot ne tikai tās, bet arī trauku mazgāšanai paredzētās švammītes, pirkstus, akmentiņus – visu, ko var atrast dabā.
Jaunajam fotogrāfam iedod kādu no mājās atrodamajiem "vecajiem" fotoaparātiem, pastāsti par tā galvenajām funkcijām un piedāvā paeksperimentēt ar aparātā pieejamajiem uzstādījumiem. Pēc tam izveido albumu no tām fotogrāfijām, kuras bērns uzskata par vislabākajām. Turklāt atceries, ka fotogrāfijas no vasaras ir jauki glabāt ne tikai datorā vai albumā. Paņem visparastāko burku, ieber tur nedaudz jūrmalas smilšu, gliemežvāciņus un citus patīkamus nieciņus, kas atgādina vasaru, un tad turpat izvieto visforšāko fotogrāfiju. Vai arī var veidot kolāžu no fotogrāfijām, pievienojot piezīmes, novērojumus, emocijas. Un noteikti kolāžu izvieto pie kādas no tava mājokļa sienām.
Uzšuj rotaļlietu pēc tava bērns izveidotas skices. Vai piedāvā šo ideju bērnam kā projektu, bet pati palīdzi dažādos darba radīšanas etapos, ja vien viņam radīsies kādas grūtības.
Izveido mājiņu pasaku tēliem. Izmanto dažādus materiālus – akmentiņus, virves, sūnas, mizas, lapas, čiekurus.
Iesaki bērnam izlasīt kādu sevišķi interesantu grāmatu. Ja mājās neviena nav atrodama, aizejiet kopā uz grāmatnīcu. Kopā noskatieties kādu labestīgu un jautru filmu, aizejiet uz muzeju, parku, izstādi.
Vāciet dažādus dabas materiālus un dariniet radošus darbiņus. Bet pēc tam noteikti sarīko bērnu mākslas darbu izstādi. Bet daļu savākto dabas materiālu atstāj ziemai, garajos vakaros būs ar ko nodarboties.