Foto: Shutterstock

Strīds nav patīkams notikums, tomēr zināms jebkuram no mums – no brīža, kad mēs vispār iemācījāmies runāt un komunicēt ar cilvēkiem. Turklāt vairums ļaužu sevi uzskata par nekonfliktējošiem - tādiem, kas nav vērsti uz konfliktiem, tendēti uz kompromisu, bet, ja rodas strīda situācija, tad novērš to uz savu partneri.

Portāla "Woomy" veidotāji skaidro, ka strīdu cēlonis parasti slēpjas cilvēka raksturā un personībā un pati strīdēšanās ir kā negatīva rakstura īpašība. Vissmagāk cilvēki uztverot strīdus ar mīļoto, jo attiecību sākumā mēs esam pieraduši idealizēt otru cilvēku, tāpēc nesaprotam, kā attiecības ir nonākušas līdz savstarpējiem apvainojumiem un konfliktiem. Cilvēki parasti cer nodzīvot ilgu un laimīgu kopdzīvi ar otru cilvēku, taču tas neizdodas, jo pat muļķīgu iemeslu dēļ nākas konfliktēt, un citi sāk šaubīties par to, vai un cik ideāls pāris esat.

Lai gan gribas nākotnē vairs nestrīdēties, tas nekad neizdodas, jo konflikti un viedokļu apmaiņa ir dzīves sastāvdaļa. Protams, ir pāri, kas strīdas biežāk, citi – retāk, taču nav tādu pāru, kas nekad mūžā nav strīdējušies, un tas ir normāli – strīdi rodas spontāni, un tiem nav apzinātu mērķu, taču tiem ir arī labā puse, kas partneriem ļauj psiholoģiski pielāgoties viens otram.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!