princese, pasaka, varde, kronis
Foto: Shutterstock
Arvien vairāk meiteņu mūsdienās vēlas kļūt par īstām princesēm, dzīvot kā pasakā un ik dienu mainīt tērpus. Pavaicā trīs, četrus vai pat piecus gadus vecai meitenei, par ko viņa vēlas kļūt, lielākā daļa atbildēs – par princesi, terminu vispārinot vai nosaucot kādas multfilmas vai pasakas varones vārdu. Kāpēc tas tā notiek un kur šajā visā slēpjas bīstamība, "Letidor" skaidro psiholoģe un pedagoģe Jekaterina Pjatuņina un viņas kolēģes.

"Ne tik sen pie manis uz konsultāciju atnāca mamma ar savu piecus gadus veco meitu. Mamma sūdzējās par to, ka meitas uzvedība pēdējā laikā esot ļoti mainījusies. Viņa sākusi vairāk izrādīt kaprīzes, uz visiem vecāku lūgumiem reaģē emocionāli, bet ik pa laikam sarīko īstas histērijas. Papildus tam meita esot sākusi pievērst pastiprinātu uzmanību savam apģērbam, apaviem, rotaļlietām, pieprasot no vecākiem regulārus to papildinājumus. Bez tam viņa atsakās iet uz bērnudārzu, ja apģērbā iztrūkst kāda detaļa. Pēc mammas teiktā, meita kļuvusi vienkārši neizturama," stāsta psiholoģe

"Sarunas laikā noskaidrojās, ka bērnudārza grupiņā, kuru apmeklē meitene, visas meitenes ir aizrāvušās ar princešu lietām. Noskatoties virkni mūsdienu animācijas filmu, mazās modes dāmas izlēmušas, ka vislabāk ģērbtā meitene jāuzskata par princesi. Bet, ja meitene divas dienas pēc kārtas staigā vienā un tajā pašā apģērbā, tad par princesi viņa nevar kļūt, lai kā viņa censtos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!