<a rel="cc:attributionURL" href="https://www.flickr.com/photos/drearewal/">Dréa Rewal</a> / <a rel="license" href="https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/">cc</a>

Ir vīrieši, kuri, kļūstot par tēviem, baidās kaut ko nodarīt mazulītim, vēl citiem pašas jaunās mammas nedod nekādu iespēju pierādīt sevi jaunajā lomā, sakot, "Tu vienalga neko nesaproti!" Patiesībā tēti var! Tikai nezina, kā. Mēģināsim palūkoties, ko var darīt jaunās mammas, lai palīdzētu savam vīrietim vieglāk iejusties jaunajā lomā.

Kā "Parents" uzsver ģimeņu konsultante Jūlija Tokarskaja, mammas pēc dabas ir tuvākas bērniem, īpaši dzīves pirmajos gados. Tomēr visām jaunajām mammām gribētos, lai arī tēti tā vai citādi būtu tuvāki saviem bērniem. Ir tēti, kuri ar prieku nodarbojas ar mazajiem, pavadot ar viņiem daudz laika, tomēr ne visi. Sievietēm piemīt mātes instinkts, pieķeršanās un beznosacījuma mīlestība.

Savukārt tēva un bērna pieķeršanās ir pavisam cits raksturs. Tēva mīlestību noteiktā veidā bērnam ir "jānopelna". Sākumā tēvam pret bērnu ir simpātijas (kas vēlāk pāraug mīlestībā), ja viņa iepriekš izlolotās atbilst realitātei vai arī tiek izjusta līdzība pašam ar sevi. Tomēr kontakts starp bērnu un tēvu notiek caur mammu: kā viņa sniegs impulsu, tā arī būs. Mammai ir liela loma attiecību veidošanā starp bērnu un tēvu. Tādēļ – mammas spēkos ir, ja ne viss, tad ļoti daudz.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!