Tūska grūtniecības laikā. Kāpēc tā rodas un ko darīt tās mazināšanai
Foto: PantherMedia/Scanpix

Ne visām sievietēm grūtniecības laiks paiet bez kādiem sarežģījumiem. Viena lieta, kas var piemeklēt grūtnieci, jo īpaši vasarā, ir tā dēvētā grūtnieču tūska. Lai gan tai praktiski nav nekādas bīstamības, tomēr sievietei tūska rada visai lielu diskomfortu, turklāt gan fiziskā, gan emocionālā izpratnē, jo nereti kājas ir tā sapampušas, ka nav iespējams pat kurpes uzvilkt. Par to, kāpēc tūska rodas un kā to mazināt, "Cālis" konsultē Rīgas Dzemdību nama Uzņemšanas nodaļas vadītāja Agnese Stūrmane. Tāpat piedāvājam iepazīties ar grūtnieču pieredzi par to, kā izdevies vai tomēr nav izdevies tūsku mazināt.

Kā norāda Stūrmane, grūtniecēm tūska jeb šķidruma aizture audos nereti parādās grūtniecības otrajā pusē, biežāk trešajā trimestrī, kas saistīts gan ar asins sastāva izmaiņām grūtniecības laikā, gan ar to, ka augošā dzemde saspiež iegurņa vēnas, radot lēnāku asins atteci un šķidruma kolekciju audos.

Tūsku biežāk novēro uz apakšējām ekstremitātēm, ap potītēm, tomēr nereti pietūkst arī rokas un seja. Biežāk tas notiek dienas otrajā pusē un siltā laikā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!