Kā nepapildināt šķiršanās statistiku jau pirmajā laulības gadā

"Viņi apprecējās un dzīvoja ilgi un laimīgi." uz tik cerīgas nots beidzas ne viena vien pasaka. Bet, kad lielais sapnis par neaizmirstamām kāzām ir izsapņots, bieži vien,uzsākot kopīgo ceļu pa šķietami rožaino laulības taciņu, gadās sāpīgi uzkāpt arī dažam labam ērkšķim. Konflikti ar sievasmāti, kapusvētki Latgalē un cīņa par miskastes iznešanu ir tikai dažas no grūtībām, ar ko nākas saskarties laulības laikā, tādēļ, sadarbībā ar kāzu žurnālu un portālu "Precos", pacentāmies izzināt precētu pāru pieredzi, lai apkopotu velna duci noderīgu padomu, kas ļaus jums vieglāk pārdzīvot ne tikai pirmo laulības gadu, bet lieti noderēs arī turpmāk.

Vienojieties par jūsu ģimenes prioritātēm un atklāti izrunājiet jautājumus, kas attiecas uz ģimenes budžetu, bērniem, intīmo dzīvi, karjeru, veselības problēmām, attieksmi pret reliģiju utt. Bet, galvenais, tieciet skaidrībā (vēlams, rakstiskā formā) par to, kurš un cik reizes nedēļā būs atbildīgs par miskastes iznešanu, jo statistika ir nežēlīga – izrādās, nesaskaņas šinī šķietami nenozīmīgajā jautājumā agri vai vēlu var novest līdz kraham pat visideālāko laulību.

Respektē to, ka katram ir sava dzīves pieredze, tādēļ nebrīnies, ja daudzos jautājumos jūsu viedoklis būs krasi atšķirīgs. Tā vietā, lai pastāvētu par savu taisnību, labāk būs, ja bez ierunām pieņemsi faktu, ka turpmākajos kopdzīves gados, neatkarīgi no nokrišņu daudzuma vai citiem forsmažora apstākļiem, katrā augusta otrajā svētdienā tā vietā, lai dotos uz pludmali vai elektroniskās mūzikas festivālu, jūs roku rokā laiposiet starp granīta pieminekļiem un mākslīgo puķu ikebanām dzīvesbiedra dzimtā pagasta kapusvētkos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!